UFC

Wiemy, jak sędziowie widzieli walkę! Tak punktowali pojedynek Błachowicza o pas UFC

Za nami gala UFC 282. Niestety Błachowiczowi nie udało się powrócić na tron wagi półciężkiej, jednak także nie odniósł porażki, gdyż starcie zakończyło się zaskakującym remisem.

W walce wieczoru gali w Las Vegas „Cieszyński Książę” zmierzył się z Rosjaninem Magomedem Ankalaevem. Początkowo miał to być jedynie eliminator, jednak przez kontuzję Jiri Prochazka zwakował tytuł, który znalazł się w stawce tego zestawienia.

Karty punktowe po UFC 282

Pojedynek odbył się na pełnym dystansie i o wyniku musieli decydować sędziowie. Pierwsze trzy rundy toczył się w stójce i wydawało się, że Błachowicz idzie po zwycięstwo, gdyż mocno okopał obie nogi Rosjanina, który zaczynał mieć spore problemy.

Ankalaev przetrwał jednak kryzys i w dwóch ostatnich odsłonach sprowadził Polaka do parteru, gdzie zaznaczył swoją dużą przewagę w tej płaszczyźnie. Werdykt był jednak wielkim zaskoczeniem, nie tylko dla kibiców, ale również samych zawodników.

W górę powędrowały bowiem ręce obu fighterów, gdyż walka zakończyła się remisem. Jest to dopiero 5 taki przypadek w historii mistrzowskich walk UFC. Co ciekawe, Błachowicz przyznał, że z całą pewnością nie wygrał tej walki, natomiast Rosjanin był mocno zawiedziony, że nie zdobył pasa.

Sprawdź!  Jon Jones atakuje dziennikarkę, która skomentowała jego aresztowanie: "Dosłownie wyglądasz jak wiedźma. Odpie**ol się"

Poniżej znajdziecie karty sędziowskie. Mike Bell punktował 48:47 dla Błachowicza, Derek Cleary 46:48 na konto Rosjanina, natomiast Sal D’Amato wypunktował remis 47:47.

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.