UFC

Wiemy, jak sędziowie widzieli walkę! Tak punktowali pojedynek Błachowicza o pas UFC

Za nami gala UFC 282. Niestety Błachowiczowi nie udało się powrócić na tron wagi półciężkiej, jednak także nie odniósł porażki, gdyż starcie zakończyło się zaskakującym remisem.

W walce wieczoru gali w Las Vegas „Cieszyński Książę” zmierzył się z Rosjaninem Magomedem Ankalaevem. Początkowo miał to być jedynie eliminator, jednak przez kontuzję Jiri Prochazka zwakował tytuł, który znalazł się w stawce tego zestawienia.

Karty punktowe po UFC 282

Pojedynek odbył się na pełnym dystansie i o wyniku musieli decydować sędziowie. Pierwsze trzy rundy toczył się w stójce i wydawało się, że Błachowicz idzie po zwycięstwo, gdyż mocno okopał obie nogi Rosjanina, który zaczynał mieć spore problemy.

Ankalaev przetrwał jednak kryzys i w dwóch ostatnich odsłonach sprowadził Polaka do parteru, gdzie zaznaczył swoją dużą przewagę w tej płaszczyźnie. Werdykt był jednak wielkim zaskoczeniem, nie tylko dla kibiców, ale również samych zawodników.

W górę powędrowały bowiem ręce obu fighterów, gdyż walka zakończyła się remisem. Jest to dopiero 5 taki przypadek w historii mistrzowskich walk UFC. Co ciekawe, Błachowicz przyznał, że z całą pewnością nie wygrał tej walki, natomiast Rosjanin był mocno zawiedziony, że nie zdobył pasa.

Sprawdź!  Prochazka absolutnym rekordzistą USADA! Zdradził przyczynę częstych wizyt Agencji!

Poniżej znajdziecie karty sędziowskie. Mike Bell punktował 48:47 dla Błachowicza, Derek Cleary 46:48 na konto Rosjanina, natomiast Sal D’Amato wypunktował remis 47:47.

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.