UFC

Walka Jana Błachowicza na Stadionie Narodowym? Dana White odpowiada! „Czy Polska będzie gotowa? To byłoby szaleństwo!”

Dana White zdradził, że jest szansa na wielkie wydarzenie sportowe zorganizowane w Polsce. Cieszyński Książę musi jednak spełnić pewien warunek.

Jiri Prochazka to czeski fighter, który w ostatnim pojedynku w fantastyczny sposób znokautował Dominicka Reyesa. Amerykanin padł po obrotowym łokciu, który zakończył krwawą walkę. Dla Czecha była to dopiero druga walka w karierze, jednak zawodnik znokautował już kolejnego rywala z top 10 UFC. Wcześniej przed czasem pokonał Volkana Oezdemira.

Pod wrażeniem występu był Jan Błachowicz, aktualny mistrz wagi półciężkiej, który zaproponował starcie z Prochazką, w Cieszynie. Po wpisie Polaka pojawiła się masa komentarzy kibiców, którzy oświadczyli, że jak najbardziej chcieliby zobaczyć taką walkę.

Cieszyński Książę przekazał, że najpierw stoczy pojedynek z Gloverem Teixeirą i aktualnie skupia się tylko na tym. Pojawił się głosy, że Prochazka mógłby zmierzyć się z Aleksandarem Rakiciem, który stoi w kolejce do walki o pas, a następnie wygrany, zmierzy się z mistrzem UFC.

Jeśli Błachowicz pokona Glovera Teixeirę, możemy zobaczyć ciekawy pojedynek z Prochazką, co najważniejsze, Dana White chciałby zorganizować taką galę w Polsce! Takie wydarzenie bez wątpienia zapełniłoby całe trybuny. Walką na pewno byliby zainteresowani nie tylko kibice z Polski.

Sprawdź!  "Niestety wziąłem go z premedytacją, żeby być najsilniejszym" - Oskar Piechota zabiera głos po wpadce dopingowej

Gdyby taka gala doszła do skutku, organizacja mogłaby umieścić na karcie walk inne polskie nazwiska, które przyciągają masę kibiców, jak np. Karolina Kowalkiewicz, Mateusz Gamrot, czy Joanna Jędrzejczyk.

– [Transkrypcja lowking.pl] Jeśli Jan pokona Glovera. Nie mówię, że tak się stanie, bo to kawał walki, ale jeśli Jan przejdzie Glovera, to mając na uwadze, co w zeszłym tygodniu zrobił Jiri Prochazka, to… Jeśli zestawimy tę walkę, czy możemy zrobić ją w Polsce w obecności 60 tysięcy fanów? To byłoby szaleństwo! – powiedział White w rozmowie z BT Sport.

Myślisz, że nie chcę tego zrobić? Pytanie jednak brzmi, czy Polska będzie gotowa? Czy będzie otwarta? Jak jasna cholera chciałbym to zrobić! Nie mogę się doczekać zagranicznych gal w różnych krajach. Wyobraź sobie pierwszą galę z powrotem w Wielkiej Brytanii. To będzie niesamowite – dodał.

Źródło: lowking.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *