UFC

Wielkie wyzwanie przed Mateuszem Gamrotem! Zawalczy z weteranem UFC.

Od wielu dni spekulowano, kto może być kolejnym rywalem Mateusza Gamrota (18-1) w oktagonie UFC. Marcel Dorff na Twitterze podał informację, że nasz rodak wystąpi na gali planowanej na 17  lipca, a jego rywalem będzie doświadczony Jeremy Stephens (28-18).

Mateusz „Gamer” Gamrot w latach 2013-2020 był związany był z federacją KSW, gdzie został mistrzem w kategorii lekkiej i piórkowej. W zeszłym roku dla polskiej organizacji stoczył dwa pojedynki. Na KSW 53 pokonał przez TKO Normana Parke’a (28-7-1). Półtora miesiąca później na KSW 54 wypunktował Mariana Ziółkowskiego (23-8-1).

We wrześniu podpisał kontrakt z UFC. Jego debiut w tej organizacji odbył się na UFC on ESPN+ 38, gdzie po wyrównanej batalii przegrał na punkty z Guramem Kutateladze (12-2). W swoim ostatnim pojedynku na UFC on ABC 2 znokautował Scotta Holtzmana (14-5) czym powrócił na ścieżkę zwycięstw.

Jeremy Stephens to prawdziwy weteran mieszanych sztuk walki. Podczas swojej bogatej kariery stoczył wiele niezapomnianych pojedynków. Jest on jednym z najbardziej efektownie walczących zawodników UFC. W amerykańskiej organizacji walczy od 2007 roku.Obecnie jest on w fatalnym punkcie swojej kariery sportowej. W ostatnich 5 walkach zaliczył 4 porażki i jedno 'no contest”. W swoim poprzednim występie na UFC 249 przegrał przez TKO z Calvinem Kattarem (22-5).

Walka Mateusz Gamrot vs. Jeremy Stephens odbędzie się 17 lipca.

źródło: Twitter/Marcel Dorff

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *