UFC

Wielkie wyzwanie przed Błachowiczem! Znamy rywala i datę kolejnej walki!

Kolejny rywal Jana Błachowicza zdradził termin pojedynku z byłym mistrzem kategorii półciężkiej. Tym razem nie może być inaczej i walka musi być eliminatorem do starcia o tytuł.

„Cieszyński Książę” ostatnie starcie stoczył w maju. Zmierzył się wówczas z Aleksandarem Rakiciem. Już wtedy mówiło się, że będzie to eliminator do mistrzowskiego starcia. Niestety pojedynek zakończyła kontuzja i pojawiło się sporo wątpliwości.

Najpierw nowy mistrz Jiri Prochazka sam przyznał, że chciałby zmierzyć się z Błachowiczem. Szybko jednak zmienił zdanie i stwierdził, że chce dać rewanż Gloverowi Teixeirze, które pokonał kilkadziesiąt sekund przed końcem ostatniej rundy.

Błachowicz próbował przekonać Prochazkę do walki, a w międzyczasie do rozmowy dołączył Rosjanin, który także chce bić się o mistrzowski pas. To właśnie on będzie kolejnym przeciwnikiem Polaka. Tym razem zwycięzca zestawienia z całą pewnością zostanie kolejnym kandydatem do walki o pas UFC.

Znamy rywala i datę walki Jana Błachowicza!

Przed Błachowiczem wielkie wyzwanie, gdyż Magomed Ankalaev to bardzo mocny przeciwnik. W UFC przegrał jedynie w debiucie, po czym zaliczył serię 9 zwycięstw, w tym 5 przed czasem. Pokonał takich rywali z rankingu dywizji, jak NIkita Krylov, Volkan Oezdemir, Thiago Santos czy Anthony Smith i aktualnie zajmuje 3 miejsce za Błachowiczem, którego wyprzedza jedynie Teixeira.

Sprawdź!  Oliviera vs. Fiziev na UFC 283 w Brazylii? "Do Bronx" komentuje!

O walce mówiło się już od dłuższego czasu, jednak nikt wcześniej nie potwierdził zestawienia, ani nie podał daty starcia. Termin termin zdradził sam Ankalaev. Fighterzy wejdą do oktagonu jeszcze w tym roku i staną naprzeciwko siebie 10 grudnia podczas gali UFC 282.

Ankalaev sam przyznał, że otrzymał potwierdzenie od organizacji, ale kontrakty nie został jeszcze podpisane. Wydarzenie ma odbyć się na gali w Las Vegas.

– [Transkrypcja lowking.pl] Wczoraj otrzymałem wiadomość, że walka z Janem Błachowiczem została potwierdzona. Kontrakty nie zostały podpisane, ale jest werbalna zgoda na walkę 10 grudnia. To będzie eliminator. Gala z moim udziałem najprawdopodobniej odbędzie się w Las Vegas.

Źródło: lowking.pl

Sprawdź!  McGregor uważa, że w MMA liczą się tylko nokauty, a jego bilans to 19-1! Khabib komentuje słowa Irlandczyka

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.