UFC

Wielki rewanż przed Błachowiczem!? Wiemy, kiedy i z kim ma stoczyć kolejny pojedynek!

Według ostatnich doniesień Jan Błachowicz na początku 2024 roku powróci do klatki. Znamy nazwisko rywala oraz galę, na której zawalczy.

„Cieszyński Książę” ostatni pojedynek stoczył w lipcu na UFC 291, kiedy to zmierzył się z Alexem Pereirą. Po trzech rundach sędziowie byli niejednogłośni i wskazali zwycięstwo Brazylijczyka, który w najbliższym starciu zawalczy o mistrzowski pas wagi półciężkiej.

Natomiast Błachowicz ma powrócić do klatki 20 stycznia podczas gali UFC 297, która odbędzie się w Toronto. Jak poinformował Ariel Helwani, rywalem Polaka będzie ponownie Aleksandar Rakić. Panowie po raz pierwszy zmierzyli się w maju 2022 roku.

Niestety starcie zakończyło się kontuzją „Rocketa”, który w trzeciej rundzie doznał zerwania więzadła krzyżowego ACL. Do tego momentu na kartach punktowych był remis, gdyż zawodnicy zwyciężyli po jednej odsłonie. 

Rakić przeszedł operację oraz wrócił do pełni zdrowia i jest gotowy na rewanż, do którego nawoływał kilkukrotnie. Będzie to jednak dopiero jego pierwsza walka w ciągu roku i 7 miesięcy, natomiast Błachowicz wchodził do klatki dwukrotnie, w tym jedno starcie stoczył na dystansie 5-rund.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.