UFC

[WIDEO] Irene Aldana vs. Yana Kunitskaya. Wygrana cięższej Meksykanki przez TKO!

Za nami druga walka karty głównej gali UFC 264! Wystąpiły w niej Irene Aldana i Yana Kunitskaya. Jest to drugi pojedynek kobiet na tej gali.

IRENE ALDANA vs YANA KUNITSKAYA

Irene „Robles” Aldana w amerykańskiej organizacji zadebiutowała na UFC on FOX 22, gdzie została wypunktowana przez Leslie Smith. Na UFC 245 znokautowała Ketlyn Vieirę, dzięki czemu zasłużyła na walkę z zawodniczką ze ścisłej czołówki. W ostatnim boju na UFC on ESPN 16 została wypunktowana przez Holly Holm.

Jej rywalka Yana Kunitskaya walczyła dla takich organizacji jak: M-1 Global, ACB czy Invicta FC. Z UFC jest związana od 2018 roku. W debiucie dla Ultimate Fighting Championship na UFC 222 przegrała z Cris Cyborg. Obecnie jest na fali dwóch zwycięstw. W tym roku podczas UFC Vegas 19 pokonała Ketlen Vieirę.

UFC 264: IRENE ALDANA VS YANA KUNITSKAYA WALKA

Runda 1:

Aldana znacznie, bo o 5 funtów, przekroczyła limit wagowy. Niewielką faworytką jest Kunitskaya. Rosjanka od początku szukała klinczu i ekwilibrystycznego kopnięcia, ale Meksykanka dobrze obu technik uniknęła. Kunitskaya trafiła pojedynczymi ciosami, skróciła dystans i złapała rywalkę pod siatką. Aldana od razu intensywnie zaczęła pracować nad ucieczką, co ostatecznie się udało. Yana musi uważać na siły, bo klincz zabiera energii z rąk. Przy kolejnych próbach klinczu obrywa też ciosami na nos i tułów. Aldana dobrze pracuje prostymi, a Rosjanka odpowiada nakopnięciami na korpus. I mamy nokdaun! Kunitskaya na deskach! Aldana ground and pound prowadzi spokojnie, nie chce zejść do gardy przeciwniczki. Ale w końcu kolanem przytrzymuje rękę Yany i po zajęciu pleców dokańcza dzieła zniszczenia! Kunitskaya nie pokazała niczego wyjątkowego, zasłużona wygrana Irene Aldana!

Sprawdź!  Artur Sowiński zmierzy się z Sebastianem Rajewskim na KSW 62

Wynik: Zwyciężczyni przez TKO w pierwszej rundzie (4:35) Irene Aldana!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *