UFC

WCA wydało oświadczenie w sprawie Khamzata Chimaeva! „Zawodnik nie został rozpoznany przez…”

Jeden z największych polskich klubów, Warszawskie Centrum Atletyki, wydał oficjalne oświadczenie w sprawie środowego treningu Khamzata Chimaeva w ich ośrodku.

Sporo szumu zrobiło się w ostatnich dniach wokół WCA. Na matach pojawili się zawodnicy UFCKhamzat Chimaev oraz Darren Till, co wywołało dużą burzę w Internecie. Wielu osobom nie przypadł do gustu fakt, iż „Borz”, który jest w bliskich stosunkach z otwarcie wspierającym Władimira Putina i agresję Rosji na Ukrainę czeczeńskim przywódcą Ramzanem Kadyrowem, mógł bez problemu trenować w polskim klubie.

Po kilku dniach od tego wydarzenia Warszawskie Centrum Atletyki wystosowało oficjalne oświadczenie w social mediach:

– W związku z medialnymi informacjami dotyczącymi faktu pojawienia się w naszym klubie zawodnika MMA Khamzata Chimaeva, pragniemy poinformować iż Khamzat Chimaev NIE BYŁ gościem Warszawskiego Centrum Atletyki, co zasugerowały niektóre media.

– Zawodnik faktycznie pojawił się w naszym klubie, gdzie jednorazowo przeprowadził trening – zrobił to jednak wykupując jednorazowe wejście, co uczynić może każdy chcący odwiedzić WCA.

Niestety, w czasie pobytu Khamzata Chimaeva w WCA, nie było nikogo z kadry trenerskiej oraz Zarządu WCA, kto mógłby zareagować na tę sytuację. Zawodnik nie został rozpoznany przez nasze pracownice z recepcji i dzięki temu mógł odbyć trening na naszej sali.

Jest nam przykro w związku z zaistniałą sytuacją i z całą mocą podkreślamy iż ekipa WCA nie popiera działań wojennych prowadzonych przez Federację Rosyjską na Ukrainie, a także poglądów Khamzata Chimaeva.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.