UFC

(VIDEO) Wielkie serce Teixeiry nie wystarczyło! Jamahal Hill NOWYM mistrzem!

W main evencie brazylijskiej gali UFC 283 zobaczyliśmy starcie o pas mistrzowski wagi półciężkiej. Były champion Glover Teixeira przed własną publicznością spróbował po raz drugi sięgnąć po koronę. Na jego drodze stanął groźny Amerykanin, Jamahal Hill.

-> Obstaw i oglądaj UFC 283 na żywo!

Glover Teixeira to zawodnik, do którego najbardziej pasuje powiedzenie, że jest jak wino – im starszy, tym lepszy. Brazylijczyk po licznych przebojach z wizą w końcu zadebiutował na amerykańskiej scenie i brutalnie rozprawiał się z niemal każdym kolejnym oponentem. Wreszcie spotkał się z Jonem Jonesem, który pokonał go jednogłośną decyzją sędziów.

Brazylijczyk zdołał się odbudować, ale zaliczył zaraz sporą wpadkę – Anthony Johnosn skończył go w zaledwie 13 sekund. Kolejne walki również toczył w kratkę, ale sporo pozmieniał w swoim podejściu i znów zaczął seryjnie wygrywać, co doprowadziło go na szczyt kategorii półciężkiej. Pas zdobył poddając Jana Błachowicza, jednak tytuł stracił już w 1. obronie.

Co ciekawe, Jiri Prochazka, który mu koronę odebrał, również się nią długo nie nacieszył. Pół roku później w wyniku kontuzji pozostawił ją bezpańską, ale do UFC 283 nazwisko mistrza nie było znane. „Cieszyński Książę” zremisował jedynie z Magomedem Ankalaevem w grudniu 2022 roku.

W Rio de Janeiro rywalem Teixeiry w main evencie o pas dywizji do 205 funtów był Jamahal Hill. Popularny „Sweet Dreams” dostał się do federacji, jak wielu, przez Dana White’s Contender Series. Jest jednak pierwszym fighterem z tego programu, który otrzymał title shota. Amerykanin słynie z mocnego uderzenia, a do UFC 283 podchodził z serią 3. kolejnych nokautów.

Sprawdź!  Fani zaniepokojeni zachowaniem Conora McGregora. Poważne problemy Irlandczyka? [WIDEO]

-> Odbierz bonus i oglądaj UFC ZA DARMO!

Teixeira vs. Hill – RELACJA

RUNDA 1

Teixeira od razu straszy sprowadzeniem, ale już przy drugim podejściu łapie klamrę. Bardzo mocno atakuje kolanem Hill, posłał jeszcze middle kicka. Znów w tempo wchodzi Brazylijczyk, ale Amerykanin jest na to gotowy. „Sweet Dreams” tymczasem okopuje byłego mistrza i unika kolejnego sprowadzenia Kolejne mocne kopnięcie na żebra w wykonaniu Amerykanina. Dobra akcja Hilla, poszła kombinacja podbródkowy-sierp. Glover uparcie szuka sprowadzenia, dobrze wchodzi w klamrę, ale Jamahal znakomicie się broni. Wyrzuca z siebie cepy Teixeira! Wymiana low kick za low kick, Teixeira zaraz obrywa kolejną kombinacją. Cały czas napiera Glover, ale obrywa jeszcze kilkukrotnie od przeciwnika.

RUNDA 2

Hill atakuje prostymi, skraca dystans Teixeira. Mocno rozbijany Brazylijczyk, „Sweet Dreams” mocno go obija. Glocer rozwścieczony po faulu rusza do przodu i trafia high kickiem, ale odpowiada tym samym Hill! Ogromne kłopoty byłego mistrza, zamyka go na siatce Amerykanin i dokłada kolejne uderzenia. I znów rozjuszony Teixeira napiera z serią ciosów. Kolejne wysokie kopnięcie odchyla głowę Glovera, Hill atakuje, ale daje się sprowadzić! Teixeira ma w końcu to co chciał i zachodzi za plecy! Uciekł mu „Sweet Dreams”! Przechodzi do trójkąta rękoma Brazylijczyk, ale Jamahal Hill daje radę wrócić do stójki. Trafia high kickiem na gardę Hill, prosty czysto trafia w nos Brazylijczyka. Rzuca się jeszcze Glover z overhandem.

Sprawdź!  Jan Błachowicz: "Pokażemy młodym, jak to się robi!"

RUNDA 3

Markuje swoje ciosy Amerykanin, Teixeira szuka obalenia i daje się odwrócić w klinczu na siatce. Kąsa prostymi Hill, strzelił w końcu prawym. Poszedł high kick, Teixeira ledwo stoi na nogach! Atakuje Jamahal Hill, na kolanach były mistrz, który inkasuje kolejne ciosy. Potężne okrężne ciosy „Sweet Dreams”, który idzie po mistrzostwo. Wciąż w grze Brazylijczyk, a sędzia podnosi walkę do stójki. Ledwo dyszy Teixeira, ale wciąż skraca dystans i trafia prostymi. Jamahal Hill zwolnił, straszy starszego zawodnika, ale obrywa jeszcze sierpem. Z łatwością unika ciosów Teixeiry Amerykanin i opowiada swoimi, ale zawodnicy wyjdą do rund mistrzowskich.

Glover Teixeira przed 4. rundą

RUNDA 4

Niemiłosiernie rozcięty Glover Teixeira wychodzi jeszcze do kolejnej rundy! Hill daje podejść Brazylijczykowi, przepuszcza jego atak i wyprowadza kolano. Trafia prawym Glover, ale za moment musi zablokować dwa wysokie kopnięcia. Rzuca się z atakami 42-letni Teixeira, ale ledwo słania się na nogach, a obrywa mocnym prawym. Kontruje lewym sierpem! Obaj fighterzy mocno zmęczeni, Glover trafia na korpus i głowę. Hill trafia bardzo mocno! Sędzia bacznie obserwuje, Teixeira broni się podbródkowymi! „Sweeet Dreams” czai się na skończenie, ale były mistrz pokazuje ducha walki. Bardzo mocne kolana na brzuch Teixeiry. Jeszcze seria na koniec w wykonaniu Jamahala

RUNDA 5

Była interwencja lekarza, ale obity Brazylijczyk wychodzi do ostatniej odsłony. Jamahal Hill atakuje sierpami, Teixeira rusza po obalenie i sprowadza Amerykanina na matę! Tu musi skończyć „Sweet Dreams” – inaczej sromotnie przegra. Skręca się Hill, ciasno trzyma go Glover w pozycji bocznej. Przechodzi w dosiad były mistrz! Poszło kilka ciosów, ale wyślizguje mu się młodszy rywal. „Sweet Dreams” zajmuje górę w półgardzie i trafia łokciami Brazylijczyka. Przechodzi do pozycji bocznej Amerykanin, Teixeira nie ma już sił, ale wraca na nogi. Okopuje Jamahal Hill Teixeirę, ale nie rzuca się po KO, żeby nie dać się złapać. Zaprasza go do tańca Teixeira, ale przegra tę walkę na punkty!

Sprawdź!  Jorge Masvidal z wiadomością do Covingtona: "Zadzwonią do ciebie, pier*olony tchórzu"

OFICJALNY WYNIK: Jamahal Hill wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów i zostaje NOWYM mistrzem wagi półciężkiej!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.