KSW

(VIDEO) Tak Roberto Soldić ZNOKAUTOWAŁ Mameda Khalidova! Po walce Chorwat próbował uspokoić publiczność

Za nami gala KSW 65, gdzie w walce wieczoru na kibiców czekało hitowe starcie o mistrzowski pas pomiędzy Mamedem Khalidovem, czyli legendą największej organizacji MMA w Europie, a Roberto Soldicem!

O walce Mameda Khalidova z Roberto Soldiciem mówiło się od dłuższego czasu. Roberto, który spróbował wcześniej swoich sił w wadze średniej i dosłownie rozgromił jej byłego czempiona, Michała Materlę, od dawna zapowiadał, że jest chętny na starcie z Mamedem.

Walkę od bocznego kopnięcia rozpoczął Mamed Khalidov, który zaczął wywierać presję na rywalu. Szybko wystrzelił latającym kolanem, ale zostało przyjęte na gardę przez „Robocopa”. Khalidov szachował rywala i trafiał kopnięciami na korpus.

Roberto w pewnym momencie stracił równowagę, co wykorzystał Khalidov, który zdobył parter. Chwilę później zawodnicy byli jednak już na górze, Soldić z łatwością wyślizgnął się po siatce. Bardzo dobra wymiana ciosów z obu stron, w końcówce przyśpieszył Mamed, który wystrzelił latającym kolanem, jednak było ono daleko obok celu.

Mamed Khalidov znokautowany

W drugiej rundzie Chorwat polował na ciosy na korpus i następnie ruszył obalenie, gdzie trafił Mameda mocnymi ciosami. Roberto wyprowadził kopnięcie w krocze i sędzia musiał przerwać walkę. Po krótkiej przerwie starcie zostało wznowione. Mamed szukał dystansu, ale został skarcony kombinacją lewy prawy. Khalidov trafił świetnym obrotowym łokciem. Mamed ruszył do przodu na wymianę i po jednej z nich Roberto strzelił piekielnym lewym nokautując Mameda Khalidova. 

Sprawdź!  Pudzianowski przed walką ze Szpilką: "Nie lekceważmy Artura. Chwila nieuwagi i może mi światło zgasić"

Po walce Roberto prosił publiczność o uspokojenie emocji z szacunku do Mameda Khalidova. Przypomnijmy, że zawodnik z Arrachionu Olsztyn przegrał drugi raz w całej swojej karierze przez nokaut! Łącznie Mamed wygrywał 35 razy, a 8 razy musiał uznać wyższość swoich rywali.

Wideo z nokautu tutaj:

ZOBACZ KONIECZNIE: Dramatyczny moment po ciężkim nokaucie! Krew trysnęła mu z nosa!

Khalidov w ostatnich 5 walkach wygrał tylko raz. Dwa razy przegrał z Tomaszem Narkunem, następnie ze Scottem Askhamem. Na KSW 55 powrócił, gdzie wysokim kopnięciem znokautował Askhama udanie się rewanżując. Tym razem musiał uznać wyższość Roberto Soldica.

Szymon

Interesuje się motoryzacją, podróżami, ale przede wszystkim sportami walki, z którymi jestem związany od najmłodszych lat. Już jako dziecko uczęszczałem na treningi boksu, następnie próbowałem swoich sił w MMA, jednak przez kontuzję kolana nie mogłem poświęcić się tej dyscyplinie w stu procentach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.