PRIME SHOW MMA

[VIDEO] Szymon Kołecki nie ma wątpliwości! „On jest lepszym zawodnikiem, niż Artur Szpika”

W sesji pytań i odpowiedzi na kanale Fansportu TV Szymon Kołecki wypowiedział się na temat niedawnego debiutanta w świecie freak fightów – Adama Oknińskiego.

„Młody Łowca Skór” powrócił do MMA po 7 latach przerwy. Syn najsłynniejszego w Polsce trenera, Mirosława Oknińskiego, na Prime MMA 4 miał się zmierzyć z Normanem Parke. Niestety jednak, jak to z Irlandczykiem bywa, pojawiły się nieporozumienia i do walki nie doszło. Na zastępstwo wskoczył były mistrz KSW – Artur Sowiński.

Popularny „Kornik” z łatwością pokonał sporo cięższego Adama Oknińskiego. Temu nie pomogły nawet ojcowskie „liście” w przerwie i cały czas krążył za skutecznie punktującym i odskakującym oponentem. Koniec końców bez większych problemów Sowiński wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

„Adam jest lepszy od Artura Szpilki”

Na kanale Fansportu TV pojawił się ostatnio materiał z Szymonem Kołeckim. Były zawodnik KSW trenuje na co dzień w Akademii Sportów Walki Wilanów i miał przyjemność pracować z Adamem Oknińskim. Medalista igrzysk olimpijskich przyznał, że „Młody Łowca Skór” nie był sobą w klatce.

Sprawdź!  PRIME z mocną wiadomością do Ciosa! "Jak ktoś ma honor, to nie ucieka. Widzimy się w..."

Uważam, że Adam w tej walce nie pokazał… nie, że niczego, ale prawie niczego z tego, co potrafi. Ja z Adamem sparowałem, on ma naprawdę dobrą stójkę. Był bardzo spięty w tej walce. Wiem, że miał problemy z kręgosłupem przez wiele miesięcy i za wiele też nie mógł robić… Nie wiem, czy go presja zjadła, czy nie był odpowiednio przygotowany, ale jeśli chodzi o MMA, to nie pokazał niczego, co potrafi.

Poruszony został też temat Artura Szpilki. Zarówno Okniński-zawodnik, jak i jego ojciec mówili o tym, że w przyszłości Adam mógłby się zmierzyć z byłym pięściarzem. Kołecki bez zawahania stwierdził, kto jest lepszym zawodnikiem.

Myślę, że Adam jest lepszym zawodnikiem, niż Artur Szpilka, a na pewno nie gorszym. Oczywiście Artur ma bardzo mocny cios i był świetnym bokserem. Trafiając swojego przeciwnika w małych rękawicach może zakończyć walkę, ale przekrojowo, to ja nie mam w ogóle żadnych wątpliwości na tym etapie kariery Artura, że Adam jest od niego lepszy… tylko żeby Adam pokazał to, co potrafi robić w sparingach i treningach.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.