Boks

(VIDEO) Sensacyjna porażka „Canelo”! Przegrywa drugą walkę w karierze!

Za nami głośne starcie o mistrzowski tytuł pomiędzy legendarnym „Canelo” i Dmitrym Bivolem! Meksykanin odniósł drugą porażkę w karierze.

W nocy z soboty na niedzielę w Las Vegas Saul Alvarez stanął do walki z niepokonanym Rosjaninem. W stawce znajdował się mistrzowski pas wagi półciężkiej należący do Bivola. Walka rozstrzygnęła się na pełnym dystansie 12 rund, a o wyniku decydowali sędziowie, którzy byli jednogłośni. Punktowali oni 115 do 113 na korzyść Rosjanina.

Porażka „Canelo” to prawdziwa sensacja, gdyż pięściarz w całej karierze stoczył 60 pojedynków i poniósł tylko dwie. W 2013 roku po niejednogłośnym werdykcie przegrał z Floydem Mayweatherem. W kolejnych pojedynkach mocno dominował nad swoimi rywalami i do starcia z Bivolem wychodził jako wielki faworyt.

Canelo” po drugiej porażce w karierze

Alvarez zaraz po walce ogłosił, że był przekonani, iż to jego powędruje w górę. Zapowiedział również, że liczy na pojedynek rewanżowy:

Czułem, że wygrałem, zrobiłem wystarczająco dużo, ale to jest boks, wygrywasz i przegrywasz… Nie ma wymówek, jest świetnym zawodnikiem, muszę zaakceptować porażkę. Chcę rewanżu – powiedział „Canelo” w rozmowie z ESPN.

Sprawdź!  (VIDEO) Ogromne emocje przed wielką trylogią! "Canelo" twarzą w twarz z Gołowkinem

Eksperci oraz kibice nie dają mu jednak większych szans w rewanżowym starciu i podkreślają, że punktacja nie wygląda tak, jak powinna, gdyż meksykanin wygrał maksymalnie 3-4 rundy.

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.