UFC

(VIDEO) Sensacja na UFC 280! Zalany krwią Petr Yan przegrywa z Seanem O’Malleyem!

Za nami kolejny pojedynek z karty głównej gali UFC 280. Była to rozgrzewka przed starciem o tytuł kategorii koguciej, gdyż zawalczył w niej były posiadacz pasa.

Do klatki powrócił Petr Yan, który ma za sobą dwie porażki z Aljamainem Sterlingiem. Najpierw stracił tytuł w bardzo kontrowersyjny sposób, gdyż po dyskwalifikacji. Rywal trafiony nielegalnym kolanem był niezdolny do walki i sędzia musiał przerwać starcie.

Sterling jako pierwszy w historii UFC zdobył tytuł w taki sposób. Stracił jednak wielu kibiców, gdyż fani, jak i osoby ze świata MMA są przekonane, że w sięgnięciu po pas mocno pomogła mu gra aktorska po tym, jak został kopnięty przez Yana.

Doszło pomiędzy nimi do rewanżu i Sterling sprawił wielką niespodziankę, broniąc tytułu po decyzji sędziów. Yan, który zamierza wrócić na szczyt podczas gali w Abu Dhabi, zmierzył się Seanem O’Malleyem. Zestawienie tych dwóch zawodników było sporym zaskoczeniem, gdyż Yan zajmuje 1 miejsce w rankingu, natomiast „Sugar” dopiero 11, a jego ostatnie starcie zakończyło się jako no-contest.

Sprawdź!  UFC 260: Walka Polaka zdjęta z karty!

Większość kibiców przed UFC 280 była przekonana, że Rosjanin powinien bez większych problemów rozprawić się z Amerykaninem.

RELACJA

Runda 1

Yan ruszył pierwszy z low kickiem i posłał szybką prawicę. O’Malley odpowiedział middle kickiem. Szachuje pozycją Sugar, Rosjanin zapędza oponenta pod siatkę i szuka lewego prostego. Mocny middle kick od No Mercy. O’Malley szuka prawego sierpa, kolejny dochodzi twarzy Petra Yana. Dużo kopie Rosjanin, stara się odpowiedzieć Amerykanin, ale wyłapuje to Yan. Skraca dystans Petr Yan i łapie klincz na siatce. Poszło kolano na rozerwanie od byłego mistrza, O’Malley natychmiast atakuje lewym. Skrócił dystans Petr Yan, zaatakował i sprowadził przeciwnika na matę po wyniesieniu! O’Malley szuka trójkąta, ale cały czas w ofensywie Yan, który daje jednak wstać rywalowi. Bokserska kombinacja Sugara ląduje na gardzie Rosjanina, ale jeszcze na koniec zachodzi za plecy byłego championa!

Runda 2

Rosjanin od razu zaczyna od szarży z kopnięciami na nogi i korpus, O’Malley odpowiada i trafia potężnym lewym! Kolejne ciosy Amerykanina, rywal w tarapatach, ale zaraz to Yan trafia! Sprowadzenie i kolejne ciosy lądują na głowie Sugara! Rosjanin obija z góry, O’Malley szukał balachy, ale górą wyszedł z tego No Mercy. Klincz na siatce, Yan posyła kolano na rozerwanie, a zaraz podcina Amerykanina w stójce! Wstaje O’Malley, pbrywa jednak prawym sierpem. No Mercy pozostaje w natarciu, coraz częściej trafia on O’Malleya. Mocny middle kick Yana, który zdecydowanie dominuje w tym pojedynku. Szuka kontry Sugar, trafił trzykrotnie Rosjanina, który popracował na siatce i obalił O’Malleya na koniec rundy.

Sprawdź!  UFC 285: Jones vs Gane – Karta walk z udziałem Mateusza Gamrota

Runda 3

O’Malley atakuje od razu z boksem, obija Rosjanina prostymi, a ten szuka sprowadzenia walki do parteru. Sugar musi skończyć tę walkę w tej rundzie, jeżeli chce wygrać. Kopnięcia na kolano, Yan trafia middle kickami. Yan szarżuje, O’Malley grozi duszeniem i trafia zaraz Rosjanina kolanem! Jest rozcięcie, Sugar napiera dosłownie czując krew! Zanurkował Rosjanin, obronił się skutecznie Sean. Dociska No Mercy oponenta na siatce i sprowadza go do parteru. O’Malley szuka Kimury, ale za plecy wskakuje mu Petr Yan. O’Malley trafia, a zaraz obaj przestrzelają cepami, po czym celny sierp wyprowadza Rosjanin! Ucieka z obalenia O’Malley fikołkiem i wyprowadza kolejne ciosy na głowę byłego championa. O’Malley myślał o sprowadzeniu, ale to Yan go obala na koniec rundy!

Oficjalny wynik: Sean O’Malley wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.