UFC

(VIDEO) Potężne KO! Jake Matthews kończy Andre Fialho w 2. rundzie!

Na gali w Singapurze doszło do roszad w kolejności pojedynków na UFC 275. W wyniku kontuzji i usunięcia jednej z walk do karty głównej wskoczyło starcie Andre Fialho vs. Jake Matthews.

Portugalczyk Andre Fialho zadebiutował w styczniu tego roku przegrywając na punkty z Michelem Pereirą. Portugalczyk nic sobie nie zrobił z 4. porażki w zawodowym MMA i powrócił zaraz do treningów, a niespełna 3 miesiące później – do oktagonu. Na UFC Vegas 51 Fialho znokautował w 1. rundzie Miguela Baezę, po czym… zgłosił się po kolejny pojedynek. Ten otrzymał na UFC 274, które miało miejsce w maju. Andre jeszcze szybciej, bo w 2:35 skończył Camerona VanCampa i zdaje się, że nie żartował stwierdzeniem, że chce walczyć 6 razy w tym roku!

Nparzeciwko niego na UFC 275 stanie groźny Australijczyk, Jake Matthews. Zaledwie rok młodszy od Andre Fialho zawodnik ma zdecydowanie większe doświadczenie, jeśli chodzi o pojedynki w największej federacji MMA. Popularny „The Celtic Kid” zadebiutował jeszcze w 2014 roku, ale nie zaliczył serii wygranych dłuższej, niż 3 z rzędu. Ostatnią przerwał mu Sean Brady na UFC 259: Błachowicz vs. Adesanya.

Fialho vs. Matthews – relacja

Runda 1

Matthews rozpoczął od dystansu i pojedynczych low kicków. Fialho bardzo spokojnie, atakuje pojedynczymi lewymi prostymi. Czai się Portugalczyk na mocne uderzenie, atakuje okrężnym lewym, a zaraz dokłada niskie kopnięcie. Kolejne kopnięcia, tym razem ze strony Matthewsa. Andre Fialho szachuje, „The Celtic Kid” przestrzelił z prawym sierpem, ale trafia low kickiem. Podchodzi Portugalczyk z atakiem, ale dobrze kontruje go Australijczyk. Trafia w końcu lewym hakiem Fialho. Zbliża się i trafia, choć obrywa też kontrującym lewym sierpem. Kolejne kopnięcia ze na nogę strony „The Celtic Kida”. Dobrze czuje dystans, ale na 20 sekund przed końcem rundy Fialho atakuje z mocnymi sierpami, Australijczyk się potyka i Portugalczyk miał chwilę w górnej pozycji.

Sprawdź!  "Nigdy nie byliśmy kolegami klubowymi" - Francis Ngannou przed walką wieczoru UFC 270!

Runda 2

Znów w dystansie Matthews, cały czas krąży po klatce. Fialho markuje uderzenie i podszedł blisko rywala, jednak Australijczyk wyprowadza kapitalny lewy sierp! Cofnął się Portugalczyk, a Matthews trafia mocnymi ciosami! „The Celtic Kid” atakuje z różnych kątów, mocne sierpy padają na głowę jego oponenta. Próbuje odrobić stracony czas Portugalczyk, ale Australijczyk trafia mocnym prawym, dokłada kapitalną serię i kończy Andre Fialho w 2. rundzie!

Oficjalny wynik: Jake Matthews wygrywa przez KO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.