MMA

(VIDEO) Polski zawodnik złamał nogę jak McGregor! Koszmarna kontuzja po pierwszym kopnięciu!

Pod koniec grudnia w Lubartowie odbyła się gala MMA, podczas której jeden z zawodników main eventu doznał koszmarnej kontuzji i nie był w stanie kontynuować pojedynku.

W walce wieczoru Adrian Kurek z Forca Dęblin MMA zmierzył się z Marcinem Późniakiem reprezentującym kluby Panktration Włodawa i Fabryka Sportu Chełm. Stawką pojedynku był mistrzowski pas organizacji Madness Cage Fighting.

Niestety starcie trwało jedynie 8 sekund. Kurek już po pierwszym kopnięciu doznał kontuzji nogi. Trafił rywala potężnym lowkickiem, na tyle silnym, że Późniak wylądował na deskach.

Rywal szybko jednak wstał, a Kurek upadł na matę, gdyż jego noga dosłownie złożyła się w pół. Na szczęście Późniak szybko zauważył kontuzję przeciwnika i powstrzymał się od zadania ciosów.

Do klatki natychmiast wbiegli ratownicy medyczni. Fighter trafił do szpitala i przeszedł już operację. Na swoich social mediach zwrócił się do kibiców:

– Wczorajsza walka była dla mnie bardzo ważna, walka o pas mistrzowski MCF7 „Ertons Fight Night” i co ? I dupa… pech jak nigdy, noga złamana, Leżę w szpitalu w Lublinie, jutro rano mnie będą operować. Chce bardzo szybko wrócić do domu do rodziny, szybko się wykurować dobrą szybką rehabilitację zrobić i wracam po pas MCF. Naprawdę zrobię wszystko, żeby to był bardzo szybko. Całe życie siedzę w sporcie, moim marzeniem było mieć tytuł mistrza nie zależnie w jakiej dyscyplinie sportu.

Podobne kontuzje w MMA w ostatnim czasie zdarzają się coraz częściej. Takiego złamania również po kopnięciu doznali wcześniej m.in. zawodnicy UFC, w tym Conor McGregor i Chris Weidman.

Sprawdź!  Daniel Skibiński podpisał kontrakt z UAE Warriors. Zawalczy na czerwcowej gali w Abu Dhabi

Poniżej znajdziesz nagranie, z walki, podczas której doszło do koszmarnej kontuzji.

Źródło: Twitter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.