UFC

(VIDEO) Oliveira znów to zrobił! „Do Bronx” poddaje Justina Gaethje na UFC 274!

Wisienką na torcie UFC 274 był pojedynek o pas mistrzowski wagi lekkiej, który mógł zdobyć jedynie Justin Gaethje. Amerykanin spotkał się w oktagonie z Charlesem Oliveirą!

Charles Oliveira to fighter niezwykle wytrwały. Brazylijczyk zadebiutował w UFC jeszcze w 2010 roku, ale na pierwszą walkę o pas musiał czekać aż 11 lat. Popularny „Do Bronx” odpuścił w końcu ścinanie wagi do kategorii piórkowej (co zresztą nie zawsze mu wychodziło) i powrócił do lekkiej. Po 8. kolejnych wygranych spotkał się z Michaelem Chandlerem na UFC 262, gdzie skończył Amerykanina w 2. rundzie i został nowym mistrzem. Tytuł obronił raz, na UFC 269, gdzie poddał w 3. rundzie Dustina Poiriera.

Main event UFC 274 na zawsze pozostanie w pamięci fanów. Wszystko przez ważenie przed galą, podczas którego Charles Oliveira nie wypełnił limitu wagi lekkiej. Tym samym w walce wieczoru jedynie Justin Gaethje mógł zdobyć pas mistrzowski. Dla Amerykanina była to druga taka szansa w karierze. W pierwszym podejściu po serii czterech niesamowitych wygranych przez KO lub TKO (w tym trzech w pierwszych rundach!) „The Highlight” odpłynął po duszeniu trójkątnym w wykonaniu Khabiba Nurmagomedova. Gaethje powrócił do oktagonu po ponad roku, dając szaloną wojnę cios za cios z Michaelem Chandlerem na UFC 268, którą to wygrał jednogłośną decyzją.

Przebieg walki Oliveira vs. Gaethje

Runda 1

Oliveira otwiera walkę prawy sierpem, a Gathje próbuje odpowiedzieć podbródkowym. Mocno atakuje zaraz do Bronx, ale nokdaunuje go The Highlight! Wraca na nogi i zaraz pada po kolejnym prawym sierpie i mocnym kopnięciu na tułów! Szuka podbródkowego Oliveira, Gaethje dobrze się broni. Obrywa low kickiem, a były mistrz zakłada tajski klincz i wyprowadza kolana. Sprowadza walkę do parteru, ale natychmiast wraca na nogi Amerykanin. Brazylijczyk obrywa mocno prawym, a zaraz Justin Gaethje szuka lewego sierpa po którym się przerwaca. Zaraz trafia go kapitalnym prostym Do Bronx i doskakuje do obalonego Amerykanina! Natychmiast dopada w parterze do The Highlighta i szuka poddania! Duszenie zza pleców, próba trójkąta, powrót do duszenia zza pleców… I JUSTIN GAETHJE ODKLEPUJE!

Oficjalny wynik: Charles Oliveira wygrywa przez poddanie w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.