UFC

(VIDEO) Nathaniel Wood rozbija przeciwnika! Fatalna taktyka Kanadyjczyk.

Kartę główną UFC Paryż otworzył pojedynek w wadze piórkowej. Anglik Nathaniel Wood zmierzył się w stolicy Francji z Charlesem Jourdainem.

-> Oglądaj UFC Paryż za darmo TUTAJ!

Kanadyjczyk ma całkiem zapchany kalendarz w bieżącym roku. „Air” Jourdaina mogliśmy już oglądać na UFC Vegas 52, gdzie poddał gilotyną Lando Vannatę w otwierającej odsłonie. Zaledwie 3 miesiące później stoczył kapitalną wojnę z Shanem Burgosem, jednak to amerykański przeciwnik zwyciężył większościową decyzją.

Na UFC w Paryżu oponentem Charlesa Jourdaina był Nathaniel Wood. Anglik zaliczył dobre wejście do największej federacji na świecie, zwyciężając wszystkie 3 pojedynki przed czasem. Później jednak zaczęła się mieszana seria, która trwała po dziś dzień. „The Prospect” przegrał przez TKO z Johnem Dodsonem i decyzję z Caseyem Kenneyem, ale wygrywał z Johnem Cstanedą, czy ostatnio w lipcu z Charlesem Rosą – oba pojedynki werdyktem sędziowskim.

Charles Jourdain vs. Nathaniel Wood – RELACJA

Runda 1

Wood od razu szukał mocnego low kicka. Kanadyjczyk mocno atakuje prawym. Zaraz trafia kolejnym prawym prostym i wysokim kopnięciem na gardę. Klincz, kolana ze strony Jourdaina, ale dał się przewrócić. Z góry Anglik, ale aktywniejszy w przejściach jest „Air” Jourdain. Wood blokuje próbę przetoczenia, ale wciąż jedynie trzyma rywala. Kanadyjczyk wraca na nogi, ale nadal przyklejony do niego rywal. Mocno trafia kolanem i prawym sierpem. Jourdaim zdecydowanie dominuje, ale otrzymuje kopnięcie w krocze. Mocny cios Wooda, naruszony Jourdain! Mocne kopnięcie w łydkę w wykonaniu „The Prospecta”, dobrze zaraz dokłada sierp. Kanadyjczyk trafia dobrze prostym. Wyprowadza kombinację Jourdain, zaraz dokłada ryzykowne, ekwilibrystyczne kopnięcie.

Runda 2

Sprawdź!  Mateusz Gamrot o reakcji fanów po swojej pierwszej porażce w UFC. "Dużo więcej hejterów, ludzie zaczęli niepotrzebnie ubliżać..."

Wood atakuje mocnym niskim kopnięciem. Schowany za gardą Jourdain, stara się wyprowadzać ciosy, a zaraz ląduje na deskach po niskim kopnięciu. Wraca szybko na nogi Kanadyjczyk i obrywa krótkim podbródkowym. Kapitalny szybki prawy sierp w wykonaniu Nathaniela Wooda. Odpowiada sierpami w tułów Jourdain, zaraz znów z łatwością obala go Anglik. Wood ustawia sobie przeciwnika, jednak mało jest aktywny z góry. Wyprowadza krótki ciosy na żebra, które nic nie robiły Kanadyjczykowi. Skraca mocno dystans Anglik, dużo ciosów leci z obu stron. Jourdain trafia świetnym lewym prostym, obija też oponenta w bliskiej pozycji. Podciął jeszcze na chwilę oponenta „Air” Jourdain, rywal wstaje i sam zostaje przewrócony.

Runda 3

Jourdain od razu stara się atakować, ale dobrze skraca dystans i kontruje Anglik. Dużo krótkich ciosów Kanadyjczyka, idą też w ruch kolana. Z łatwością podcina go Nathaniel Wood. Wciąż przyklejony, ale dał wrócić rywalowi na nogi. Jourdain szuka klinczu, posyła kolana, a za moment ponownie ląduje na deskach. Szuka swoich szans „Air” Jourdain po powrocie do stójki, ale nie wchodzi obrotówka i niepotrzebnie pcha się do klinczu Kanadyjczyk. Trafia obrotowym łokciem, ale zdecydowanie za słabo. Dobrze za to trafia Nathaniel Wood, dochodzą proste i front kick na brzuch. Nieźle wygląda Anglik, a Kanadyjczyk rzuca się jeszcze latającym kolanem. Londyńczyk tymczasem sprowadza walkę do parteru i tym akcentem stempluje swoją wygraną.

Sprawdź!  Błachowicz o bliskiej relacji Chimaeva z Kadyrowem: "Jeśli go wspiera, to ma krew na rękach"

Oficjalny werdykt: Nathaniel Wood wygrywa jednogłośną decyzją sędziów

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.