UFC

(VIDEO) Mistrz nokautów na łopatkach! Spivak z łatwością poddaje Lewisa!

W main evencie UFC Vegas 68 doszło do zaległego starcia z ubiegłego roku. Derrick Lewis podjął mołdawskiego „Niedźwiedzia Poalrnego”, Sergeya Spivaka.

-> Obstaw i oglądaj UFC Vegas 68 na żywo!

Do tego starcia miało dojść w listopadzie 2022 na UFC Vegas 65, jednakże praktycznie w ostatniej chwili „The Black Beast” musiał wycofać się z pojedynku. Choroba nie pozwoliła mu wystąpić, a federacja nie miała zastępstwa dla Spivaka. Co się odwlecze, to nie uciecze – reprezentanci królewskiej kategorii wagowej zamknęli kolejną galę w kompleksie UFC Apex.

„The Black Beast” to samodzielny rekordzista w nokautach. Amerykanin aż 13 razy kończył swoich przeciwników, choć w ostatnim czasie nie idzie mu tak dobrze. Derrick Lewis w 2021 roku stanął przed szansą sięgnięcia po tymczasowy pas mistrzowski wagi ciężkiej, jednak przegrał po fatalnym występie z Cirylem Gane. O ile poradził sobie na koniec tamtego roku z Chrisem Daukausem, o tyle 2022 to 2. porażki z rzędu. „Czarną Bestię” kończyli zarówno Tai Tuivasa oraz Sergei Pavlovich.

Sprawdź!  Francis Ngannou chce Jona Jones'a! Dana White odpowiada: "Najpierw Derrick Lewis"

Dla 28-letniego Sergeya Spivaka main event UFC Vegas 68 był pierwszym w karierze w największej federacji MMA na świecie. Mołdawianin zaliczył już kilka porażek, a przegrywał między innymi z Marcinem Tyburą. „The Polar Bear” kończył jednak przed czasem Jareda Vandereę i choć zaliczył porażkę z Tomem Aspinallem, to brutalnie kończył Grega Hardy’ego, czy Augusto Sakaia.

-> Odbierz BONUS i oglądaj na żywo!

Lewis vs. Spivak – RELACJA

RUNDA 1

Spivak rusza z prostym, Lewis od razu odpowiada groźną serią. Szuka sprowadzenia Mołdawianin i kapitalnie sprowadza Amerykanina! Z łatwością zajmuje dogodną pozycję, „The Back Beast” się skręca, ale Spivak cały czas atakuje młotkami z góry! Pełna kontrola nad Lewisem, który wstaje, by wrócić na matę. Ciężkie chwile Derricka, który już 5. raz ląduje na macie, a dopiero minęła połowa rundy! Przewraca go na plecy Sergey Spivak i zakłada trójkąt rękoma, Derrick Lewis odklepuje!

Oficjalny wynik: Sergey Spivak wygrywa przez poddania (trójkąt rękoma) w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.