UFC

(VIDEO) Khabib sprawdza się w roli bezlitosnego trenera: „Jeśli ktoś jest zmęczony, może iść do domu… Może się też popłakać”

Do sieci trafiło nagranie z treningu prowadzonego przez byłego mistrz UFC Khabiba Nurmagomedova. Dagestańczyk nie odpuszcza zawodnikom trenującym w AKA.

Khabib Nurmagomedov to były mistrz UFC w kategorii lekkiej, który przeszedł na emeryturę jako niepokonany fighter. W całej karierze wygrał wszystkie 29 pojedynków. W 2018 roku pokonał Al Iaquinta i zdobył pas UFC, który następnie obronił w trzech kolejnych pojedynkach. Zawodnik zdominował i poddał po kolei Conora McGregoraDustina Poiriera Justina Gaethje.

Po śmierci swojego trenera i ojca zdecydował, że przechodzi na sportową emeryturę. Fighter chce jednak pójść w ślady Adulmanapa i trenować kolejnych zawodników. Były mistrz m.in. pojawia się w narożnikach zawodników z Rosji, czy też pomaga innym fighterom w przygotowaniach.

Dagestańczyk postanowił wesprzeć Luke’a Rockholda w powrocie do oktagonu. Amerykanin kilka miesięcy temu przyznał – On idzie po tytuł „trenera roku”, to jest to, czego chce. Idzie w ślady swojego ojca. To jest to, co jego tata zawsze robił. Zawsze był wnikliwy i miał dobre oko do tego sportu. Myślę, że Khabib jest gotowy, aby przyjąć tę rolę.

KHABIB NURMAGOMEDOV W ROLI TRENERA

Tym razem trener Javier Mendez z klubu American Kickboxing Academy opublikował nagranie, na którym Khabib prowadzi jednostkę treningową.

Sprawdź!  Walka Jana Błachowicza na Stadionie Narodowym? Dana White odpowiada! "Czy Polska będzie gotowa? To byłoby szaleństwo!"

Nurmagomedov nie odpuszcza podopiecznym – Kto jest zmęczony, może iść do domu! – oświadczył były zawodnik, kiedy reszta wykonywała ćwiczenia.

 Khabib, Co jeszcze mogą zrobić? – zapytał trener Mendez.

– Mogą płakać. Jeśli ktoś jest zmęczony, może się popłakać – dodał.

– Są tutaj jakieś płaczące dzieci? – zapytał Mendez, kierując słowa w stronę ćwiczących zawodników.

Źródło: Instagram

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *