UFC

(VIDEO) KAROLINA KOWALKIEWICZ DUSI RYWALKĘ! Fatalna passa przerwana!

Na UFC Vegas 56 powróciła jedna z najlepszych polskich fighterek MMA. Karolina Kowalkiewicz w pojedynku zamykającym kartę wstępną zmierzyła się z Felice Herrig. Jak poradziła sobie Polka?

Karolina Kowalkiewicz w przeszłości znakomicie radziła sobie w jednej z największych europejskich federacji MMA, czyli KSW. Zawodniczka z łódzkiego klubu Shark Top Team dotychczas uzbierała rekord 12-7-0, a w ostatnim pojedynku przegrała przez balachę z Jessicą Penne już w 1. odsłonie. Niestety przedłużyło to jej niechlubną serię pięciu kolejnych porażek z rzędu. Na UFC Vegas 56 zmierzyła się z fighterką, którą pokonała jako ostatnią.

Tą była Felice Herring. Amerykanka przegrała z Kowalkiewicz niejednogłośną decyzją w 20178 roku na UFC 223. Później nie radziła sobie dużo lepiej. Michelle Waterson nie dała jej najmniejszych szans zwyciężając jednogłośną decyzją, a Virna Jandiroba, podobnie jak Penne Kowalkiewicz, poddała Herring balachą w niespełna 2 minuty. Warto zaznaczyć, że ta walka miała miejsce przed dwoma laty. „Lil Buldog” pozostaje bardziej doświadczoną zawodniczką, z rekordem 14-9-0.

Kowalkiewicz vs. Herrig – relacja

Runda 1

Prawym rozpoczyna Kowalkiewicz, zaraz dokłada połowicznie celną kombinację. Próbuje atakować Herrig, mieszając haki na głowę i dokładając też ciosy na głowę. Karolina dobrze kontruje. Niezły długi prawy w wykonaniu Amerykanki. Polka dobrze zaczyna wyczuwać dystans i unika ciosów. Dobra kombinacja Kowalkiewicz, ruszyły sierpy i podbródkowy. Niezłe lewe proste na zatrzymanie rywalki w wykonaniu Polki i poszedł też świetny prawy! Kowalkiewicz zapina klincz na siatce, szuka pleców Lil Buldog. Poszło kilka kolan i dobre proste przy rozerwaniu uchwytu. Ponowny klincz w środku klatki, obie fighterki wyglądają na zmęczone, ale celniejsza jest Karolina Kowalkiewicz.

Sprawdź!  Marcin Różalski wspiera Błachowicza po porażce: "Zrobiłeś to, o czym większość marzyła i będzie marzyć. Dla niektórych to, co osiągnąłeś, będzie zawsze iluzją"

Runda 2

Felice Herrig zaczyna aktywnie, trafia niebezpiecznie lewym. Dobrze atakuje Amerykanka, nie wykorzystuje swojej szansy na obalenie oponentki. Trafia w końcu lewym sierpem, ratuje się pójściem w nogi Amerykanka, Polka idzie po duszenie! Zapina nogi i duszenie zza pleców! Amerykanka ratuje się jednak odpychając nogami. Polka cały czas w dominującej pozycji, podnosi się i zasypuje uderzeniami rywalkę! Trafia raz za razem Kowalkiewicz i dopina ponownie duszenie! TYM RAZEM HERRING SIĘ NIE UWOLNIŁA I ODKLEPAŁA!

Wynik Kowalkiewicz vs. Herrig: Karolina Kowalkiewicz wygrywa przez duszenie w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.