UFC

(VIDEO) Kapitalne KO na UFC 274! Chandler kończy Fergusona jednym kopnięciem!

Emocje przed najważniejszymi pojedynkami UFC 274 zapewnili uwielbiani przez fanów fighterzy wagi lekkiej. Michael Chandler zmierzył się z nieprzewidywalnym Tonym Fergusonem!

Michael Chandler przeszedł do UFC bezpośrednio z Bellatora, gdzie swego czasu był mistrzem dywizji lekkiej. Dana White potrzebował dużego nazwiska na ewentualne zastępstwo do walki wieczoru UFC 257, Nurmagomedov vs. Gaethje. Popularny „Iron” musiał jednak zaczekać na debiut kilka miesięcy, ale wygrał wówczas przez imponującym stylu skończył w 1. rundzie przez TKO Dana Hookera. Amerykanin nie miał jednak szczęścia w kolejnych dwóch pojedynkach. Najpierw padł w 2. rundzie po ciosach Charlesa Oliveiry w starciu o zawakowany pas wagi lekkiej, a następnie po przepięknym boju musiał uznać wyższość Justina Gaethje.

38-letni „El Cucuy” do walki na UFC 274 również podchodzi po serii porażek. Co więcej, przegrywał z trzema zawodnikami reprezentującymi odmienne style. „The Highlight” pokonał go przez TKO, kończąc serię 12 pojedynków bez porażki, a Charles Oliveira oraz Beneil Dariush wygrywali jednogłośnymi decyzjami. Tony Ferguson to zawodnik nieprzewidywalny, co pokazywał we wszystkich 31. walkach. 25-krotnie wygrywał, a 6-krotnie przegrywał.

Przebieg walki Chandler vs. Ferguson

Runda 1

Ferguson rozpoczął walkę od straszenia low kickiem i prawym prostym. Chandler podchodzi wyczuwając dystans, ale już przecinają powietrze szybkie ręce El Cucuy. Iron atakuje prostym. dokłada low kick, ale pada na deski po lewym sierpie Fergusona! Tony doskakuje, ucieka jednak Chandler. El Cucuy kopie, a były champion Bellatora szuka lewego prostego. Mocno okopuje jednak Michaela Tony Ferguson, sporo kopnięć poszło na korpus. Kapitalne obalenie w wykonaniu Chandlera! Blisko go trzyma El Cucuy, Iron nie ma miejsca na wyprowadzenie ciosów. Przechodzi do pełnej gardy Chandler, dobrze z dołu pracuje Tony Ferguson. Chandler wyprowadza jednak więcej ciosów, które dochodzą skroni Fergusona. Skręca się Tony szukając wyjścia, dobrze trzyma go jednak na macie Iron Mike, który zasypuje go jeszcze krótkimi uderzeniami.

Sprawdź!  Dan Hooker vs Islam Makhachev na dystansie 5 rund?! "To wyjątkowa walka, trzeba to wyjaśnić..."

Runda 2

Runda zaczyna się od krążenia po klatce… I WYPROWADZA KAPITALNY FRONT KICK MICHAEL CHANDLER! TONY FERGUSON LĄDUJE NA TWARZY I MAMY KONIEC WALKI!

Oficjalny wynik: Michael Chandler wygrywa przez KO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.