UFC

(VIDEO) Joanna Jędrzejczyk prezentuje formę na tarczach. Powraca do UFC po 2-letniej przerwie!

Joanna Jędrzejczyk już niedługo powróci do oktagonu i stoczy kolejny pojedynek dla największej na świecie organizacji MMA.

Polka w UFC wygrała 11 z 15 walk i przez długi czas zasiadała na tronie kategorii słomkowej. Swój tytuł obroniła w pięciu kolejnych pojedynkach. Ostatni raz w akcji widzieliśmy ją jeszcze w marcu 2020 roku, kiedy to zmierzyła się z Zhang Weili.

Pojedynek z Chinką zakończył się niejednogłośną decyzją i porażką Jędrzejczyk, jednak walka została uznana za jedno z najlepszych starć w historii MMA kobiet.

Była mistrzyni zrobiła sobie dłuższą przerwę i oświadczyła, że zamierza wrócić do oktagonu jedynie na duże starcia. Została nawet usunięta z rankingu UFC, gdyż odrzucała oferty, jakie proponował jej matchmaker.

JJ w końcu ogłosiła, że powraca do klubu ATT, gdzie będzie przygotowywać się do kolejnego starcia. Ponownie w oktagonie zobaczymy ją prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia. W rozmowie na Kanale Sportowym zdradziła również, że być może dostanie rewanż z Zhang Weili.

– Wracam i walczę z numerem 1. Prawdopodobnie to będzie Weili Zhang. Myślałam, że to będzie Carla Esparza, ale Dana nie chciał dać jej tej walki, bo już mam to potwierdzone, że to Carla jest następna do walki mistrzowskiej z Rose Namajunas. Jest też Rodriguez, która też walczy w marcu z Chinką Yan i zostaje Weili Zhang.

A ja nie widzę innej walki niż ta. Dana White złożył mi obietnicę walki o pas mistrzowski, tylko że miałaby się ona odbyć w listopadzie, w grudniu, a ja nie chcę czekać, chcę walczyć już teraz.

Teraz na swoich social mediach udostępniła nagranie z treningu na tarczach. Zapewne już niedługo poznamy szczegóły jej powrotu do oktagonu.

Źródło: Instagram

Sprawdź!  (VIDEO) Oficjel UFC zrywa flagę z zawodnika! Federacja czuwa nad nowymi zasadami.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.