UFC

(VIDEO) Jan Błachowicz nie myśli na razie o rewanżu. „Nie interesuje mnie co, czemu i dlaczego”

Jan Błachowicz w wywiadzie dla myMMA.pl opowiedział o swoich odczuciach względem federacji, która odmówiła organizacji rewanżu na UFC 282.

W środowy wieczór Internet obiegła informacja o kontuzji mistrza wagi półciężkiej, Jiriego Porachzki. Czech, który znajdował się już w Las Vegas poważnie uszkodził prawy bark, przez co jego pojedynek z Gloverem Teixeirą musiał zostać odwołany. Co więcej, „Denisę” czeka teraz operacja i wiele – co najmniej 6 – miesięcy przerwy. W związku z tym, po rozmowie z włodarzami UFC Prochazka postanowił zawakować tytuł mistrzowski jeszcze przed pierwszą obroną.

Brazylijczyk otrzymał możliwość pozostania w main evencie gali UFC 282, która odbędzie się 10 grudnia. Teixeira odpowiedział jednak, że potrzebuje więcej czasu, by móc w pełni przygotować się na Rosjanina. Federacja nie przystała na jego żądania, a efektem tego było nadanie miana starciu Ankalaev vs. Błachowicz pojedynkiem kończącym galę. W stawce znalazł się też zawakowany pas mistrzowski.

Co więcej, Teixeira zaproponował UFC, że może wystąpić, ale przeciwko „Cieszyńskiemu Księciu”, którego pokonał 13 miesięcy temu w Abu Zabi. Włodarze największej federacji MMA na świecie nie zgodzili się jednak na taki pojedynek.

Sprawdź!  Gamrot o najtrudniejszym i najłatwiejszym rywalu w rankingu kategorii lekkiej

W wywiadzie, którego udzielił kanałowi myMMA.pl, Błachowcicz został zapytany o to, czy wie coś więcej na temat decyzji UFC?

Słuchaj, nie wiem i nawet nie chcę wiedzieć – odpowiedział bardzo szybko i z przekonaniem Janek. – Nie interesuje mnie to w tym momencie co, czemu i dlaczego. Będę sobie to rozkminiał po walce.

Teraz się skupiam na robocie, na Ankalaevie, na walce o pas. Ta cała historia, to, że się wydarzyło… – kontynuował Błachowicz, który leciał do Vegas na eliminator, a wylądował już jako potencjalny nowy mistrz. – Ja życzę Jiriemu jak najszybszego powrotu do zdrowia. Szacunek dla niego, że tak się zachował, że nie wstrzymuje kategorii, że zawakował ten pas i będzie to walka o pełnoprawny tytuł, a nie jakiś tam tymczasowy.

Ja się na tym skupiam, na robocie. Nie rozkminiam: „co, czemu i dlaczego?” Cieszę się, że walczę o pas, że moja menedżerka tak finalnie doprowadziła do tego, że ta walka jest, się odbędzie i będzie o te najwyższe trofeum, jakie można w tym sporcie zdobyć – dodał „Cieszyński Książę”.

Sprawdź!  Matt Brown powita Nicka Diaza w powrocie? "To byłaby świetna walka."

Kursy bukmacherskie na UFC 282: Błachowicz vs. Ankalaev

Walkę Jana Błachowicza, jak i całą galę UFC 282 obstawisz i obejrzysz w całości NA ŻYWO u bukmachera eFortuna.pl! Na start przygotowano specjalny BONUS ZAKŁAD BEZ RYZYKA aż do 600 zł!

Zasady są proste. Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną, jeżeli przegrasz Fortuna zwróci Ci wkład, maksymalnie do 600 zł na konto gracza. Możesz dodać na swój kupon jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli tym razem typerskie przeczucie Cię zawiedzie otrzymasz zwrot postawionej kwoty, który możesz wykorzystać na grę.

-> Gram z Fortuną! Odbieram bonus

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.