UFC

(VIDEO) Grant Dawson dusi na minutę przed końcem walki! Świetny występ fightera ATT!

W kolejnej walce karty głównej UFC Vegas 53 spotkali się Jared Gordon oraz Grant Dawson. Zawodnicy zmierzyli się w kategorii lekkiej.

Jared Gordon to 33-letni zawodnik, trenujący na co dzień w Roufusport. Amerykanin stoczył 22 zawodowe walki, wygrywając 18 z nich, a przegrywając 4. Co ciekawe wszystkie porażki zaliczył przez KO lub TKO – choć na jedna z nich padła po interwencji lekarza. W samym UFC popularny „Flash” stoczył 9 pojedynków z rekordem 6-3. W ostatnich 3 starciach nie zaznał jednak porażki.

Na UFC Vegas 53 jego oponentem był 28-letni Grant Dawson. Reprezentujący American Top-Team zawodnik do największej federacji MMA drogę znalazł w 2017 roku przez Dana White’s Contender Series, gdzie poddał przeciwnika w 2. rundzie. W sześciu pierwszych walkach w UFC nie zaznał porażki, pokonując między innymi Juliana Erosę, Darricka Minnera czy też Leonardo Santosa. W ostatnim starciu zremisował z Ricky’im Glennem. Grant Dawson to wciąż niezwykle groźny fighter!

Przebieg walki

Runda 1

Szachy ruchowe w pierwszych sekundach, obaj ruszyli z kopnięciami. Gordon skupił się na nogach, zaś Dawson na korpusie rywala. Flash poszedł z kombinacją prostych po głowę rywala, Dawson próbwał odpowiedzieć. Dał się jednak sprowadzić i Gordon mocno go trzymał, jednak młodszy przeciwnik wrócił na nogi. Próba efektownej obrotówki, jednak mocno niecelna. Ruszył po obalenie KGD, ale Flash mocno trzymał tam gilotynę! Walka przeniosła się do parteru, jednak po ucieczce Dawsona szybko wróciła do stójki. Po kilku ciosach ponownie obalił Dwson i z łatwością zajął plecy oponenta! Flash broni się wyłączając jedną rękę przeciwnika, który jednak dobrze pracuje tym, czym może. Lecą krótkie ciosy, rozsmarowuje przedramię na twarzy Gordona zabierając mu tlen. Wyprowadza krótkie ciosy na bok twarzy Jareda Gordona Dawson, ale to pomoże ewentualnie w następnej odsłonie.

Sprawdź!  Chimaev chwali się rozmową z Kadyrowem! Polsat Sport nie pokaże jego walki na UFC 273!

Runda 2

Tym razem fighterzy zaczęli dość statecznie, prostymi zaatakował KGD. Dawson dał podejść Gordonowi, obszedł go i ruszył po obalenie! Ponownie z wielką łatwością zajął plecy oponenta i przyjął pozycję znaną z walki Sterling vs. Yan. Gordon zaryzykował ucieknięciem, przez co oddał szyję i Dawson założył groźną naciskówkę na szczękę! Flash przetrwał ten moment i niedługo później wyrwał się z uścisku rywala wracając do stójki! KGD jednak wciąż mocno go trzymał w klamrze, wyprowadził mocne kolano na żebro. Jared Gordon na nogach szukał swojej szansy, ruszył z kombinacjami i próbą high kicka. Dawson jednak ponownie zszedł w nogi i po chwili obalił przeciwnika na matę! Zajęcie pleców, pojedyncze ciosy, ale KGD wiedział, że nie musi cisnąć do końca tej odsłony.

Runda 3

Zawodnicy zaczęli spokojnie, choć Gordon agresywnie zaatakował sierpami, gdy podszedł wystarczająco blisko. Grant Dwson zaczął odpowiadać tym samym. Ruszył po nogi, ale nadział się na kontrę Flasha! Spore tarapaty Dawsona, który jednak uciekł i wyprowadził krótkie latające kolano! Ruszył zaraz po obalenie KGD, jednak dobrze wybronił się Jared Gordon! Zdecydowanie przeważa w stójce i kontynuuje wywieranie presji na rywalu. Ten szuka sprowadzenia, ale oddał szyję i był straszony gilotyną. Mocno krótkimi ciosami obija go Flash, który jednak wyłapuje też kombinacje prawych i lewych. Obrotowa pięść w wykonaniu Dawsona, który nadziewa się na kontrę Gordona! KGD unika jednak problemów i wywiera presję klinczem na rywalu. Gordon unika sprowadzenia i dobrze atakuje przeciwnika. Świetnie skręcił się jeszcze Dawson, zajął plecy i zapiął duszenie zza pleców! Jared Gordon nie wytrzymuje presji i klepie!

Oficjalny wynik: Grant Dawson wygrywa przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.