UFC

(VIDEO) Gilotyna w 1. rundzie na otwarcie UFC Vegas 52! Marc-Andre Barriault wygrywa!

Kartę główną gali UFC Vegas 52 po kilku zmianach otworzyło starcie w limicie umownym do 190 funtów. Jordan Wright zmierzył się w nim z Marciem-Andre Barriaultem.

Wright po serii udanych występów w federacjach AFC oraz LFA zadebiutował w UFC przed dwoma laty. Amerykański zawodnik rozpoczął od zwycięstwa przez TKO nad Ike Villanuevą, jednak później padł po ciosach Joaquina Buckleya. Choć skończył po niewiele ponad minucie Jamie’go Picketta, to na UFC 269 w grudniu ubiegłego roku ponownie musiał uznać wyższość przeciwnika. Bruno Silva odprawił go w niespełna półtorej minuty.

Na UFC Vegas 52 oponentem „The Beverly Hills Ninjy” był Marc-Andre Barriault. Kanadyjczyk nie radzi sobie lepiej w największej federacji MMA. Rozpoczął od serii trzech porażek (wszystkie przez decyzje) między innymi z Krzysztofem Jotką. Pierwszej wygranej nie mógł świętować za długo. Choć pokonał kolejnego Polaka na swojej drodze, Oskara Piechotę, to wpadł na dopingu. Po powrocie zwyciężył dwa kolejne starcia, jednak jeszcze w lutym tego roku w niecałe 20 sekund padł pod ciosami Chidi Njokuaniego.

Przebieg walki

Runda 1

Kanadyjczyk od razu zaczął wywierać presję i zajął środek oktagonu. Wright zaatakował low kickami, wyprowadził też niecelną kombinację pięściarską. Barriault odpowiedział klinczem, wyprowadził mocne podbródkowe na szczękę i żebra Amerykanina. Wright obniżył pozycję szukając sprowadzenia. Udało mu się to przy drugiej próbie i połowicznie zajął plecy przeciwnika. Barriault z łatwością wrócił na nogi i ponownie obijał boki i nogi Amerykanina. Kanadyjczyk wykorzystał błąd Wrighta i oplótł rękoma jego szyję! Gilotyna ciasno zapięta, oponent odklepuje! Marc-Andre Barriault górą!

Oficjalny wynik: Marc-Andre Barriault wygrywa przez poddanie (Gilotyna) w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.