UFC

(VIDEO) Bryan Barberena pokonuje Robbiego Lawlera w stójkowym spektaklu!

W wyniku przetasowań w karcie głównej UFC 276 znalazło się miejsce dla pojedynku byłego mistrza. W wadze półśredniej po raz kolejny mogliśmy podziwiać występ Robbiego Lawlera, który zmierzył się z Bryanem Barbereną.

Robbie Lawler to postać, której praktycznie nikomu nie trzeba przedstawiać. Prawdziwy weteran w świecie MMA, który stoczył aż 45 pojedynków. W UFC zaczynał jeszcze w 2002 roku, kiedy organizacja dopiero wchodziła na najwyższy poziom. Pożegnał się po dwóch porażkach z rzędu 2 lata później, ale powrócił po wykupieniu federacji Strikeforce i od 2013 roku znów możemy podziwiać jego wyczyny w oktagonie. „Ruthless” to były mistrz wagi półśredniej, który przerwał ostatnio niechlubną serię 4. porażek z rzędu. Udało mu się to wygrywając przez TKO w 3. rundzie z Nickiem Diazem.

Bryan Barberena ma 33 lata, a walka na UFC 276 była jego 15. dla największej federacji MMA na świecie. Popularny „Bam Bam” nigdy nie zawojował dywizji półśredniej, a co więcej – nie udało mu się nigdy zaliczyć więcej niż dwóch wygranych z rzędu. Przed galą w T-Mobile Arenie w Las Vegas znajdował się właśnie na takiej serii, po wygranych przez niejednogłośną decyzję z Darianem Weeksem oraz kompletnie demolując Matta Browna w marcu bieżącego roku.

Robbie Lawler vs. Bryan Barberena – relacja

Runda 1

Barbarena atakuje pojedynczymi ciosami, ewidentnie czuje respekt przed rywalem. Lawler bardzo spokojnie, atakuje dopiero bardzo mocnym prawym hakiem na brzuch. Widać po nim doświadczenie, jakie wnosi do oktagonu. Trafi mocnym lewym, obrywa też w kontrze. Nieźle unika lewego sierpa „Bam Bama”. Lawler trafia z mocną kombinacją. Ustawił Barbarenę na siatce i wyprowadza bardzo mocne ciosy! Non stop atakują i jeden i drugi, Barberena wyprowadza lekkie, ale bardzo częste ciosy. Dobrze trafia młodszy zawodnik na wątrobę. Świetnie kombinuje dokładając łokcie, ale w końcu „Ruthless” trafia bardzo mocnym sierpem! Dobrze się broni i trafia jeszcze podbródkowym. Niezłe wymiany, obie strony bardzo dobrze biją.

Sprawdź!  Zmiana rywala dla Łukasza Brzeskiego na tydzień przed walką o kontrakt z UFC

Runda 2

Barberena natychmiast wywiera presję i stara się docisnąć Lawlera do siatki. Ten jednak dobrze trafia, cofa się „Bam Bam”. Tam Robbie Lawler znów mocno uderza! Niezła kombinacja w wykonaniu „Ruthlessa”, fighterzy wdają się w bliską wymianę. Barberena atakuje low kickami, jednak to on przyjął więcej uderzeń w tej odsłonie. Kapitalnie kontruje lewym hakiem Lawler, trafia zaraz po raz kolejny prostym. Zachwiał się Lawler i dochodzi do niego „Bam Bam”! Mocno bije i wyprowadza kolejne ataki! Robbie Lawler ma kłopoty, przyjmuje kolejne ciosy. Zdołał jednak zostać w tej walce Lawler. Barberena wciąż atakuj, dociska „Ruthlessa” do siatki, zasypuje gradobiciem ciosów byłego mistrza i wygrywa przed czasem!

Oficjalny wynik: Bryan Barberena wygrywa przez TKO w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.