KSW

(VIDEO) Borys Mańkowski przegrywa walkę o mistrzowski pas na KSW 66! Marian Ziółkowski nie do zatrzymania!

Za nami wyczekiwany main event gali KSW 66, w którym Borys Mańkowski zmierzył się z Marianem Ziółkowskim o mistrzowski pas wagi lekkiej.

Ziółkowski tytuł zdobył w walce z Romanem Szymańskim na gali KSW 57. Na przestrzeni czterech rund Marian lepiej realizował swój plan na walkę i systematycznie rozbijał Romana kopnięciami i ciosami prostymi. W końcu idealnie trafił kopnięciem na wątrobę, po którym Szymański osunął się na matę i w ten sposób to Marian Ziółkowski został nowym mistrzem wagi lekkiej KSW.

Dla Mariana Ziółkowskiego walka z Borysem Mańkowskim to druga obrona tytułu wagi lekkiej. Popularny „Golden Boy” stanął do pierwszej obrony na gali KSW 60 i w boju z Maciejem Kazieczką ponownie pokazał jak świetnym i precyzyjnym jest zawodnikiem. Dwa razy doprowadził do knockdownu, aby w końcu już na macie dokończyć dzieła zniszczenia i w ten sposób pozostać na tronie wagi lekkiej.

Borys Mańkowski ma za sobą długą karierę w organizacji KSW. Po raz pierwszy dla największej polskiej marki zawalczył w roku 2010. W białym ringu i okrągłej klatce stoczył już 17 pojedynków. W roku 2014 wywalczył pas mistrzowski wagi półśredniej i ponad trzy lata dzierżył tytuł rozbijając kolejnych pretendentów. Borys ma również na swoim koncie świetną i wyrównaną super walkę z Mamedem Khalidovem.

Sprawdź!  [WIDEO] Co za szybkość! Zobacz formę Roberto Soldica przed walką z Patrikiem Kinclem na KSW 63

Teraz popularny „Diabeł Tasmański” walczy w kategorii lekkiej i od trzech pojedynków pozostaje niepokonany. Ostatni raz walczył na gali KSW 57, kiedy to zmierzył się z Arturem Sowińskim. Dwóch weteranów i byłych mistrzów organizacji KSW dało ciekawy pojedynek, w którym zapaśnicze umiejętności zdecydowanie przeważyły szalę zwycięstwa na korzyść „Diabła Tasmańskiego”. Borys na przestrzeni trzech rund wypunktował Artura Sowińskiego. Wcześniej Mańkowski rozbił również innego byłego mistrza, Marcina Wrzoska oraz pokonał Vaso Bakocevicia.

RELACJA

Runda 1: Od wywierania presji rozpoczął Mańkowski, który zainkasował lewy prosty od rywala. Borys poszedł po nogi, ale nic z tego nie wyszło. Marian wykorzystywał swoją pracę nóg i pracował lewym prostym. Mańkowski błyskawicznie skrócił dystans i trafił mocnym prawym i następnie złapał klincz i zaczął dociskać mistrza do klatki. Marian zerwał i klincz i następnie umieścił kilka celnych ciosów na szczęce rywala. Mańkowski znowu zaczął dociskanie oponenta do siatki szukając obalenia. Na rozerwaniu klinczu Poznaniak wystrzelił Borys ale Marian przyjął to na gardę. W końcówce 1. rundy Marian trafił celnymi ciosami prostymi.

Runda 2: Tym razem od prostych ciosów rozpoczął Ziółkowski. Borys poszedł do przodu trafiając krótkim lewym sierpem. Marian cały pracował z dystansu trafiając wiele celnych uderzeń i kopnięć. Borys znów poszukał obalenie nic z tego nie wyszło. Mańkowski po kolejnej szarży zdobył upragnione obalenie. W parterze Borys zaczął pracował w półgardzie i polował na krótkie uderzenia. Do końca rundy Borys pozostawał z góry.

Sprawdź!  Okniński o konflikcie pomiędzy Omielańczukiem i Denisem: "Daniel kiedyś u mnie trenował i mieliśmy dobre relacje. Nagle zaczął..."

Runda 3: Marian poszedł do przodu z ciosami i zaczął on wywierać presję na rywalu. „Golden Boy” powrócił do punktowania rywala z dystansu. Borys poszedł do przodu trafiając ciosem prostym. Marian do prostych dołożył niskie kopnięcia. Nadal pracował on wybitnym lewym prostym. Mańkowski znowu poszedł po obalenie, ale tym razem musiał obejść się smakiem. Borys znów ruszył z szarżą z kilkoma ciosami. Ziółkowski trafił piekielnie precyzyjnym prawym. W końcówce doszło do dobrej wymiany i zobaczyliśmy latające kolano rezeprezentanta WCA Fight Team.

Runda 4: Borys rozpoczął od wywierania presji, ale Marian zaczął trafiać kolejne ciosy proste. Borys wykorzystał moment nieuwagi rywala i zdobył świetne obalenia. Jednak Marian wstał po siatce, ale Borys cały czas pracował w klinczu pod siatką. Po powrocie do stójki Marian znów zaczął pracować ciosami prostymi w różne płaszczyzny. Borys również trafiał ciosy, ale były pojedyncze akcje. Borys cały czas pracował nad skróceniu ciosów, ale inkasował kolejne ciosy proste. Do swoich akcji mistrz wagi lekkiej dorzucił mocny podbródek. Borys znów poszedł po obalenie i do końca rundy dociskał rywala do siatki.

Sprawdź!  Michał Andryszak rywalem Darko Stosica na KSW 63

Runda 5: Marian zaczął od wywierania presji i szukał on uderzeń i kopnięć na korpus. Borys zaczął iść do przodu szukając okazji do skrócenia dystansu. Marian cały czas trafiał lewym prostym, który otwierał mu drogę do kolejnych kombinacji. Borys starał się zaganiać rywala pod siatkę, ale rywal był nieuchwytny. Mańkowski skrócił dystans i złapał klincz dociskając przeciwnika do siatki szukając obalenia. Borys poszedł do przodu, ale to Marian był o wiele celniejszy. W końcówce Marian strzelił piekielnym prawym posyłając rywala na deski, który szybko wstał. O wyniku tej walki decydowali sędziowie.

Marian Ziółkowski pokonał przez decyzję sędziów Borysa Mańkowskiego

Karta walk KSW 66

Walka wieczoru:

  • Marian Ziółkowski vs. Borys Mańkowski

Karta główna:

  • Tomasz Narkun vs. Ibragim Chuzhigaev
  • Michał Materla vs. Jason Radcliffe
  • Robert Maciejowski vs. Krystian Kaszubowski
  • Sebastian Rajewski vs. Niklas Bäckström
  • Wojciech Janusz vs. Damian Skarżyński
  • Łukasz Rajewski vs. Donovan Desmae
  • Gracjan Szadziński vs. Francesco Moricca
  • Kacper Koziorzębski vs. Hubert Szymajda
  • Patryk Surdyn vs. David Martinik

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.