FAME MMAKSW

(VIDEO) Borys Mańkowski porównuje zarobki w organizacjach KSW i Fame MMA

Borys Mańkowski na swoich social mediach został zapytany o różnice w pieniądzach, jakie można zarobić w organizacjach Fame MMA i KSW.

Zawodnik w październiku zadebiutuje w poznańskiej federacji freak-fightowej. Mańkowski łącznie stoczył 31 pojedynków, a w samym KSW walczył 16 razy. W 2014 roku zdobył pas wagi półśredniej, który po trzech obronach stracił w starciu z Roberto Soldiciem w 2018 roku.

W kolejnym pojedynku nie będzie jednak walczył w MMA, a na zasadach brudnego boksu. Mańkowski w main evencie Fame MMA 11 zmierzy się z Normanem Parke w małych rękawicach. Starcie będzie trwało 15 minut bez żadnych przerw.

Fighter na swoim Instagramie został zapytany o różnice w zarobkach w KSW i Fame MMA. W odpowiedzi zaznaczył:

Podobnie. Generalnie podobnie, tylko powtórzę jeszcze, znalazłem się w takiej sytuacji zdrowotnej, że tutaj mogę wystartować w dniu dzisiejszym, a tam nie.

Słowa Mańkowskiego są dość zaskakujące, bo sam Marcin Różalski przyznał, że większe pieniądze za walkę zarobiła jedna z zawodniczek Fame MMA, niż Mateusz Gamrot, w czasie, gdy był mistrzem dwóch dywizji:

Te kwoty są horrendalne. Gwarantuje, że taką kwotę, jaką dostała jedna z zawodniczek w walce na gali FAME MMA myślę, że Mateusz Gamrot nie dostał, będąc mistrzem dwóch kategorii wagowych.

Inne zdanie na ten temat ma Andrzej Kostyra, który na swoim kanale miesiąc po gali Fame MMA 4 stwierdził, że zawodnicy w KSW mogą liczyć na znacznie większe wypłaty – No nie, dajcie spokój. Zdecydowanie więcej płaci KSW. Nawet przed tym programem, jak zadaliście to pytanie, to zadzwoniłem do ludzi z KSW i MMA.

Wciąż jednak słyszymy o ogromnej przepaści w pieniądzach, jakie zarabiają zawodowi sportowcy, a jakie freakfighterzy. Głos w tej sprawie zabrała między innymi Ewa Brodnicka, była mistrzyni świata WBO, która w sobotę zadebiutuje na gali High League:

Sprawdź!  Roberto Soldic zapowiada swój występ na wrześniowej gali KSW

W USA płacili mi w dolarach, zdecydowanie lepiej. Ale w Polsce istnieje olbrzymia przepaść, jeśli chodzi o wynagrodzenie sportowców za walki i wynagrodzenie występujących we freak fightach – przyznała w rozmowie z Super Express.

Źródło: YouTube / Super Express / Instagram

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *