UFC

(VIDEO) Błachowicz wyróżniony przez UFC! Jest autorem jednego z najlepszych poddań w historii wagi półciężkiej

Największa organizacja MMA na świecie wyróżniła Jana Błachowicza, który kilka lat temu zakończył pojedynek efektownym poddaniem.

UFC opublikowało zestawienie dziesięciu najlepszych poddań w historii kategorii półciężkiej. W nagranie, które pojawiło się w serwisie YouTube, byłego mistrza możemy zobaczyć dwukrotnie. Najpierw w pojedynku z Devinem Clarkiem.

„Cieszyński Książę” w październiku 2017 miał okazję zawalczyć przed polskimi kibicami, gdyż gala UFC 118: Cerrone vs Till odbyła się w gdańskiej Ergo Arenie. Błachowicz w drugiej odsłonie rozprawił się z Amerykaninem w drugiej rundzie i został nagrodzony bonusem za najlepsze poddanie wieczoru.

Niestety w zestawieniu top 10 znalazło się również ostatnie starcie Polaka. W październiku minionego roku Błachowicz przystąpił do drugiej obrony mistrzowskiego pasa wagi półciężkiej i na gali UFC 267 zmierzył się z Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą.

Co ciekawe, po raz pierwszy od dłuższego czasu Polak wychodził do klatki jako faworyt. W poprzednich pojedynkach był dużym underdogiem. Niestety w drugiej rundzie „Cieszyński Książę” został poddany duszeniem zza pleców i stracił pas na rzecz 42-letniego weterana.

Sprawdź!  Conor McGregor zapowiada "absolutny rozpier**l" w rewanżu z Poirierem. Kontrakt na trylogię podpisany!

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.