KSW

(VIDEO) Anita Bekus wygrywa na KSW 65! Niespodzianka w starciu kobiet!

Podczas gali KSW 65 nie zabrakło starcia pań. W okrągłej klatce zadebiutowały dwie nowe zawodniczki KSW. Doświadczona i ceniona w całej Europie Magdaléna Šormová zmierzyła się z obiecującą fighterką znad Wisły, Anitą Bekus.

Anita Bekus rozpoczęła przygodę z MMA na zawodach amatorskich i chociaż nie była do końca zadowolona ze swoich występów, wywalczyła tytuł mistrzyni Polski i puchar Polski Amatorskiej Ligi MMA.

Pod koniec 2018 roku Anita wyszła do pierwszej zawodowej walki i pokonała na punkty Hannę Gujwan. W drugim boju zwyciężyła ze znaną z KSW Anitą Porczyk. Kilka miesięcy później musiała jednak uznać wyższość w klatce Eweliny Woźniak. Pierwsza przegrana nie podcięła skrzydeł Anicie, która w kolejnym boju wróciła na drogę zwycięstw.

Następnie rywalką Anity została bardziej doświadczona Izabela Badurek. Pojedynek zakończył się niejednogłośną decyzją sędziów i Anita po raz drugi w karierze przegrała. Po tej walce Bekus zadebiutowała w klatce Babilon MMA i pokonała w niej Elizę Kuczyńską.

Magdaléna Šormová zawodową karierę rozpoczęła w roku 2013 w Czechach. Potem zawalczyła także dwa razy w Polsce, a w roku 2017 wyruszyła na podbój Japonii. Miała wówczas na koncie cztery wygrane, ale podczas gali w Tokio po raz pierwszy musiała uznać wyższość rywalki. W tym samym roku ponownie zawalczyła w Polsce i wróciła na drogę zwycięstw.

Sprawdź!  (VIDEO) Koziorzębski zalał się krwią! Emil Meek wygrywa przez TKO!

Kolejne boje doprowadziły Magdalénę na Ukrainę, gdzie nie tylko wygrała dwie walki, ale również zdobyła tytuł mistrzowski organizacji WWFC. Po tym tryumfie Czeszka biła się jeszcze w amerykańskiej organizacji Invicta i słowackim Oktagonie.

RELACJA

Runda 1: 

Sormova ruszyła do przodu i zaczęła wywierać presję. Bekus zaczęła pracować lewymi prostymi. Po jednej z akcji Bekus zaczęła dociskać rywalkę do siatki skąd obaliła swoją przeciwniczkę. W parterze Polka kontrolowała Sormovę w gardzie, gdzie zadawała kilka celnych krótki ciosów. Czeszka szukała możliwości poddania i złapała balachę, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Do końca rundy Polka kontrolowała rywalkę w parterze.

Runda 2:

Obie panie zaczęły szukać dystansu i po jednej z wymian Polka złapała klincz i znów zaczęła dociskać do siatki rywalkę. Po kilku sekundach Bekus zdobyła obalenie, lecz został szybko przetoczona i Czeszka zdobyła plecy skąd szukała poddania. i trafiała Anitę, krótkimi ciosami w głowę.  Polka starała się o zmianę pozycji, ale Sormova niezwykle celnie kontrolowała Bekus. Czeszka do końca rundy pracowała nad szukaniem poddania, ale nic z tego nie wyszło.

Sprawdź!  KSW 73: Wrzosek vs Sarara - Wyniki na żywo!

Runda 3:

Na początku tej odsłony Anita trafiła rywalkę celnym prawym, po czym Sormova zaczęła dociskać Polkę do siatki, skąd Polka rzuciła swoją przeciwniczkę. W parterze szybko zdobyła plecy, jednak Czeszka zrzuciła rywalkę do półgardy. Anita kontrolował swoją oponentkę i szukała krótkich ciosów. Czeszka ruszyła po balachę i po kilku sekundach Polka wybroniła to poddanie. Anita trzymała przeciwniczkę w podchwycie skąd zdobyła półgardę, gdzie spędziła ostatnie sekundy tego boju.

Anita Bekus pokonała Magdalenę Sormovą przez jednogłośną decyzję sędziów

Karta walk gali KSW 65:

Main event:

83,9 kg/185 lb: Mamed Khalidov (35-7-2, 15 KO, 16 SUB) vs Roberto Soldić (19-3, 16 KO, 1 SUB) – walka o pas wagi średniej.

Co-main event:

65,8 kg/145 lb: Daniel Torres (12-4, 6 KO, 1 SUB) vs Salahdine Parnasse (15-1-1, 2 KO, 5 SUB) – walka o pas wagi piórkowej.

Karta główna:

65,8 kg/145 lb: Damian Stasiak (18-5, 8 KO, 3 SUB) vs Lom-Ali Eskijew (17-5, 8 KO, 2 SUB)
70,3 kg/155 lb: Roman Szymański (14-6, 2 KO, 3 SUB) vs Mateusz Legierski (7-0, 4 KO, 1 SUB)
120,2 kg/265 lb: Michał Kita (20-13-1, 12 KO, 5 SUB) vs Marek Samociuk (4-1, 1 KO)
77,1 kg/170 lb: Adam Niedźwiedź (8-4, 1 KO, 7 SUB) vs Miroslav Brož (12-3, 1 KO, 2 SUB)
93 kg/205 lb: Damian Piwowarczyk (4-0, 1 KO, 2 SUB) vs Marc Doussis (7-0 1NC, 5 KO, 2 SUB)
52,2 kg/115 lb: Anita Bekus (4-2, 2 KO) vs Magdalena Sormowa (10-3, 2 KO, 5 SUB)
65,8 kg/145 lb: Patryk Likus (1-0) vs Piotr Olszynka (6-7, 1 KO, 2 SUB)
61,2 kg/135 lb: Szamad Erzanukajew (0-0) vs Bartosz Rewera (1-0, 1 KO)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.