KSW

(VIDEO) Anita Bekus wygrywa na KSW 65! Niespodzianka w starciu kobiet!

Podczas gali KSW 65 nie zabrakło starcia pań. W okrągłej klatce zadebiutowały dwie nowe zawodniczki KSW. Doświadczona i ceniona w całej Europie Magdaléna Šormová zmierzyła się z obiecującą fighterką znad Wisły, Anitą Bekus.

Anita Bekus rozpoczęła przygodę z MMA na zawodach amatorskich i chociaż nie była do końca zadowolona ze swoich występów, wywalczyła tytuł mistrzyni Polski i puchar Polski Amatorskiej Ligi MMA.

Pod koniec 2018 roku Anita wyszła do pierwszej zawodowej walki i pokonała na punkty Hannę Gujwan. W drugim boju zwyciężyła ze znaną z KSW Anitą Porczyk. Kilka miesięcy później musiała jednak uznać wyższość w klatce Eweliny Woźniak. Pierwsza przegrana nie podcięła skrzydeł Anicie, która w kolejnym boju wróciła na drogę zwycięstw.

Następnie rywalką Anity została bardziej doświadczona Izabela Badurek. Pojedynek zakończył się niejednogłośną decyzją sędziów i Anita po raz drugi w karierze przegrała. Po tej walce Bekus zadebiutowała w klatce Babilon MMA i pokonała w niej Elizę Kuczyńską.

Magdaléna Šormová zawodową karierę rozpoczęła w roku 2013 w Czechach. Potem zawalczyła także dwa razy w Polsce, a w roku 2017 wyruszyła na podbój Japonii. Miała wówczas na koncie cztery wygrane, ale podczas gali w Tokio po raz pierwszy musiała uznać wyższość rywalki. W tym samym roku ponownie zawalczyła w Polsce i wróciła na drogę zwycięstw.

Sprawdź!  Ranking polskich zawodników MMA. Niedzielski nowym liderem w wadze piórkowej. Awans Różańskiego, Pudzianowskiego i Bekus

Kolejne boje doprowadziły Magdalénę na Ukrainę, gdzie nie tylko wygrała dwie walki, ale również zdobyła tytuł mistrzowski organizacji WWFC. Po tym tryumfie Czeszka biła się jeszcze w amerykańskiej organizacji Invicta i słowackim Oktagonie.

RELACJA

Runda 1: 

Sormova ruszyła do przodu i zaczęła wywierać presję. Bekus zaczęła pracować lewymi prostymi. Po jednej z akcji Bekus zaczęła dociskać rywalkę do siatki skąd obaliła swoją przeciwniczkę. W parterze Polka kontrolowała Sormovę w gardzie, gdzie zadawała kilka celnych krótki ciosów. Czeszka szukała możliwości poddania i złapała balachę, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Do końca rundy Polka kontrolowała rywalkę w parterze.

Runda 2:

Obie panie zaczęły szukać dystansu i po jednej z wymian Polka złapała klincz i znów zaczęła dociskać do siatki rywalkę. Po kilku sekundach Bekus zdobyła obalenie, lecz został szybko przetoczona i Czeszka zdobyła plecy skąd szukała poddania. i trafiała Anitę, krótkimi ciosami w głowę.  Polka starała się o zmianę pozycji, ale Sormova niezwykle celnie kontrolowała Bekus. Czeszka do końca rundy pracowała nad szukaniem poddania, ale nic z tego nie wyszło.

Sprawdź!  Mariusz Pudzianowski brutalnie porozbijał wycieńczonego "Jurasa" i zwyciężył przez TKO w 3. rundzie [WIDEO]

Runda 3:

Na początku tej odsłony Anita trafiła rywalkę celnym prawym, po czym Sormova zaczęła dociskać Polkę do siatki, skąd Polka rzuciła swoją przeciwniczkę. W parterze szybko zdobyła plecy, jednak Czeszka zrzuciła rywalkę do półgardy. Anita kontrolował swoją oponentkę i szukała krótkich ciosów. Czeszka ruszyła po balachę i po kilku sekundach Polka wybroniła to poddanie. Anita trzymała przeciwniczkę w podchwycie skąd zdobyła półgardę, gdzie spędziła ostatnie sekundy tego boju.

Anita Bekus pokonała Magdalenę Sormovą przez jednogłośną decyzję sędziów

Karta walk gali KSW 65:

Main event:

83,9 kg/185 lb: Mamed Khalidov (35-7-2, 15 KO, 16 SUB) vs Roberto Soldić (19-3, 16 KO, 1 SUB) – walka o pas wagi średniej.

Co-main event:

65,8 kg/145 lb: Daniel Torres (12-4, 6 KO, 1 SUB) vs Salahdine Parnasse (15-1-1, 2 KO, 5 SUB) – walka o pas wagi piórkowej.

Karta główna:

65,8 kg/145 lb: Damian Stasiak (18-5, 8 KO, 3 SUB) vs Lom-Ali Eskijew (17-5, 8 KO, 2 SUB)
70,3 kg/155 lb: Roman Szymański (14-6, 2 KO, 3 SUB) vs Mateusz Legierski (7-0, 4 KO, 1 SUB)
120,2 kg/265 lb: Michał Kita (20-13-1, 12 KO, 5 SUB) vs Marek Samociuk (4-1, 1 KO)
77,1 kg/170 lb: Adam Niedźwiedź (8-4, 1 KO, 7 SUB) vs Miroslav Brož (12-3, 1 KO, 2 SUB)
93 kg/205 lb: Damian Piwowarczyk (4-0, 1 KO, 2 SUB) vs Marc Doussis (7-0 1NC, 5 KO, 2 SUB)
52,2 kg/115 lb: Anita Bekus (4-2, 2 KO) vs Magdalena Sormowa (10-3, 2 KO, 5 SUB)
65,8 kg/145 lb: Patryk Likus (1-0) vs Piotr Olszynka (6-7, 1 KO, 2 SUB)
61,2 kg/135 lb: Szamad Erzanukajew (0-0) vs Bartosz Rewera (1-0, 1 KO)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.