UFC

Usman chciał walczyć z Błachowiczem! Soldić komentuje pomysł mistrza UFC: „Bracie, zapominasz o…”

Takich słów z ust mistrza kategorii półśredniej raczej nikt się nie spodziewał. Kamaru Usman zdradził, że chciał zmierzyć się z Janem Błachowiczem!

Kamaru Usman to jeden z najlepszych zawodników w historii UFC. Aktualnie znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu bez podziału na kategorie wagowe. W największej organizacji MMA na świecie wygrał wszystkie 13 pojedynków. Od 2019 roku zasiada na tronie kategorii półśredniej i dotychczas obronił tytuł 5 razy.

Teraz w wywiadzie z GQ Usman zdradził, że chciał zostać podwójnym mistrzem. Nie zamierzał jednak schodzić do niższej kategorii wagowej. Chciał ominąć Israela Adesanyę i zmierzyć się z Janem Błachowiczem. Fighter nie chce walczyć z mistrzem dywizji średniej, gdyż obaj pochodzą z Nigerii.

Miałem ominąć Israela Adesanyę i zmierzyć się z Janem o pas kategorii półciężkiej. Jestem najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe i chciałem to udowodnić. Bez różnicy w jakiej kategorii. Myślałem, że to byłoby dla mnie dobre zestawienie – przyznał w rozmowie z GQ – Myślę, że bym go pokonał – dodał.

Kibice nie mają wątpliwości, że takie zestawienie nie miałoby najmniejszego sensu. Usman musiałby zmierzyć się ze znacznie większym rywalem, który walczy dwie kategorie wyżej. W takim starciu różnica warunków fizycznych byłaby zbyt duża.

Sprawdź!  UFC 286. Justin Gaethje wygrywa po FENOMENALNEJ walce! [WIDEO]

Pomysł takiego zestawienia skomentował podwójny mistrz organizacji KSW. Roberto Soldić przypomniał Nigeryjczykowi o „legendarnej polskiej sile” Jana Błachowicza. Na swoim Instagramie Chorwat napisał:

– Bracie, zapominasz o polskiej sile.

Źródło: Instagram

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.