UFC

Usman chciał walczyć z Błachowiczem! Soldić komentuje pomysł mistrza UFC: „Bracie, zapominasz o…”

Takich słów z ust mistrza kategorii półśredniej raczej nikt się nie spodziewał. Kamaru Usman zdradził, że chciał zmierzyć się z Janem Błachowiczem!

Kamaru Usman to jeden z najlepszych zawodników w historii UFC. Aktualnie znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu bez podziału na kategorie wagowe. W największej organizacji MMA na świecie wygrał wszystkie 13 pojedynków. Od 2019 roku zasiada na tronie kategorii półśredniej i dotychczas obronił tytuł 5 razy.

Teraz w wywiadzie z GQ Usman zdradził, że chciał zostać podwójnym mistrzem. Nie zamierzał jednak schodzić do niższej kategorii wagowej. Chciał ominąć Israela Adesanyę i zmierzyć się z Janem Błachowiczem. Fighter nie chce walczyć z mistrzem dywizji średniej, gdyż obaj pochodzą z Nigerii.

Miałem ominąć Israela Adesanyę i zmierzyć się z Janem o pas kategorii półciężkiej. Jestem najlepszym zawodnikiem bez podziału na kategorie wagowe i chciałem to udowodnić. Bez różnicy w jakiej kategorii. Myślałem, że to byłoby dla mnie dobre zestawienie – przyznał w rozmowie z GQ – Myślę, że bym go pokonał – dodał.

Kibice nie mają wątpliwości, że takie zestawienie nie miałoby najmniejszego sensu. Usman musiałby zmierzyć się ze znacznie większym rywalem, który walczy dwie kategorie wyżej. W takim starciu różnica warunków fizycznych byłaby zbyt duża.

Sprawdź!  Brandon Moreno po zwycięstwie z Figueiredo na UFC 263: "Koleś jest ojcem, jak ja. Ma żonę, córkę, nie jest złym człowiekiem. Czasem próbuje być czarnym charakterem... Ale niepotrzebnie."

Pomysł takiego zestawienia skomentował podwójny mistrz organizacji KSW. Roberto Soldić przypomniał Nigeryjczykowi o „legendarnej polskiej sile” Jana Błachowicza. Na swoim Instagramie Chorwat napisał:

– Bracie, zapominasz o polskiej sile.

Źródło: Instagram

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.