UFC

UFC: Skazywany na porażkę Stoltzfus poddaje rywala! [WIDEO]

Kartę główną UFC Austin otworzył pojedynek w kategorii średniej. Punahele Soriano zmierzył się w nim z Dustinem Stoltzfusem.

Galę UFC Austin zakończą dwa pojedynki w kategorii lekkiej. Beneil Dariush w main evencie spotka się z Armanem Tsarukyanem. Wcześniej zaś Bobby Green podejmie Jalina Turnera. W karcie znalazło się też miejsce dla takich postaci, jak Clay Guida, czy powracających Seana Brady’ego i Kelvina Gateluma.

Główna część show w Teksasie rozpoczęła się od walki w dywizji średniej. Punahele Soriano po imponującym nokaucie w debiucie przeciwko Oskarowi Piechocie złapała zniżka formy. Od 2021 roku stoczył on 5 pojedynków, ale przegrywał aż trzykrotnie, choć z solidnymi rywalami. Dustin Stoltzfus nie był jednak w lepszej sytuacji. Od debiutu przed trzema laty zwyciężył tylko raz, za to aż trzy raz był kończony przed czasem.

UFC: Soriano vs Stoltzfus – RELACJA

RUNDA 1

Stoltzfus rozpoczął od frontalnych kopnięć na nogę Soriano. „Puna” dobrze uniknął serii rywala i sięgnął w swoim pierwszym ataku. Dużo kopie Dustin, ale zaraz trafił przypadkiem w krocze hawajskiego oponenta. Dużo kopnięć Stoltzfusa, Soriano skraca dystans i dobrze bije, a na koniec akcji posyła celny lewy middle kick. „Puna” poluje na lewy cross i lewy sierp, Stoltzfus atakuje z dystansu i trzyma odległość frontami na tułów. Celny sierp Stoltzfusa, ale Soriano również odpowiedział tym samym. Stoltzfus udanie obalił przeciwnika po wyniesieniu, ale ten uciekł mu z parteru. Mocne ciosy z obu stron i w ostatniej sekundzie do Dustin Stoltzfus zaliczył nokdaun po prawym!

Sprawdź!  UFC Vegas 73: Gdzie oglądać? Kiedy i o której walka Kowalkiewicz?

RUNDA 2

Stoltzfus ponownie rozpoczął od serii kopnięć na dół, Soriano skrócił dystans, ale zaraz został skarcony szybkimi uderzeniami. Dustin przestrzelił z obrotówką, „Puna” uporczywie poluje na uderzenie lewą pięścią, ale nie potrafi przebić się przez zasieki Stoltzfusa, który też szybko karci go middle kickami. Stoltzfus celnie bije lewym prostym, który ustawia mu akcje i zaliczył udane sprowadzenie. Soriano ma przeciwnika za plecami, ale ucieka w klamrę, po której znów ląduje na macie. Stoltzfus wpiął się za plecy, złapał duszenie i zanotował cenną wygraną!

Wynik walki: Dustin Stoltzfus wygrał przez poddanie w 2. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.