UFC

UFC 294: Fenomenalny co-main event! Zapaśnicza dominacja Chimaeva! [WIDEO]

Po zmianie na ostatnią chwilę w co-main evencie UFC 294 Khamzat Chimaev zyskał nowego rywala. Został nim były mistrz kategorii półśredniej, Kamaru Usman.

Oglądaj UFC 294 za darmo TUTAJ!

Czeczeński „Wilk” nie zaznał porażki w żadnym z 12. stoczonych starć. W samym UFC Chimaev zaliczył 6 wygranych i zaledwie 10 dni po debiucie stoczył swoją 2. walkę. Największe „ciężary” sprawił mu Gilbert Burns, którego Khamzat pokonał decyzją sędziowską. „Borz” po ostatniej szybkiej wygranej nad Hollandem zmienił kategorię na średnią.

Pierwotnym oponentem Chimaeva był Paulo Costa, który wycofał się z UFC 294 z powodu kontuzji. W jego miejsce wskoczył Kamaru Usman, Popularny „Nigeryjski Koszmar” nie zdołał odzyskać tytułu dywizji półśredniej, który odebrał mu Leon Edwards. Dana White zapowiedział przed galą w Abu Dhabi, że zwycięzca starcia Chimaev vs Umsan będzie kolejnym oponentem championa dywizji średniej, Seana Stricklanda.

Odbierz bonusy i oglądaj UFC 294 na żywo!

UFC 294. Usman vs Chimaev – RELACJA

RUNDA 1

Usman nie chciał zbić piątki, od razu zaatakował go Chimaev, który straszył kopnięciami i ruszył po zapasy! Broni się Nigeryjczyk, któremu jednak za plecy zaszedł „Borz”. Wpina się za plecami Khamzat, obija młotkami byłego mistrza wagi półśredniej. Szuka sposobu na wpięcie ręki pod szyję Chimaev, Usman nie ma nic do powiedzenia. Pojedyncze ciosy obijają głowę „Nigeryjskiego Koszmaru”, który wstaje z plecakiem w postaci rywala, a ten zakłada duszenie zza pleców! Sprytnie spróbował wyswobodzić się Kamaru Usman, ale twardo trzyma się go Chimaev. Czeczen w kompletnej kontroli kończy rundę na swoją korzyść.

Sprawdź!  Corey Anderson twierdzi, że ponownie może zdominować Błachowicza. "Jestem najlepszym półciężkim na świecie"

RUNDA 2

Chimaev nie spieszy się w tej rundzie, Usman czai się na atak. Poszły pojedyncze ciosy na głową i korpus, poleciał też low kick. Usman trafia w głowę, ale statystyka (3 do 48) mówi wszystko. Mocny middle kick Khamzata prosto na żebra. Usman krąży po zewnętrznej, straszy zejściem po nogę. Chimaev mocno kopie na gardę, regularnie wyprowadza ciosy proste. Trafił go Usman zaznaczając, że pozostaje w grze. Mocny lewy-prawy Nigeryjczyka. Zanurkował po nogi Chimaev i z łatwością obalił „Nigeryjski Koszmar”. Ten szuka gilotyny, ale nie był zagrożony „Borz”.

RUNDA 3

Chimaev szybko zanurkował po nogi, ale błyskawicznie uciekł Kamaru Usman. Zachęcony jakby ruszył z prostymi na głowę rywala, ale jego uderzeń wciąż jest niewiele. Mocne dwa proste Nigeryjczyka, Chimaev ruszył po obalenie, ale obronił się „Borz”. Wymiana w krótkim dystansie, były mistrz trafia coraz ciężej i sięgnął lewym sierpem! Usman poczuł krew, zwolnił z atakami, ale Chimaev obala go na matę. Z łatwością przechodzi do lepszej pozycji Czeczen, ratuje się mostkiem Usman, ale zbyt dobrym zapaśnikiem jest Khamzat. Pracuje ciosami z pleców Kamaru, ale skutecznie broni się „Borz”, który dał jeszcze wrócić na nogi oponentowi. Usman rozpuścił ręce szukając ciosu kończącego, ale walka kończy się decyzją.

Sprawdź!  Wrzosek mógł szybko trafić do UFC! Zdradził, kiedy się z nim kontaktowano

Wynik walki: Khamzat Chimaev wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.