BoksKSW

Trener Raubo o walce Szpilki na Narodowym: „Czy to jest spełnienie marzeń kogoś, kto chciał być mistrzem świata?”

Trener Zbigniew Raubo udzielił obszernego wywiadu, w którym wypowiedział się na wiele tematów dotyczących boksu. Poruszył m.in. kwestię Artura Szpilki.

„Szpila” to był pięściarz, który aktualnie toczy pojedynki w formule MMA. Ma na koncie dwa starcia, zwycięstwo z Siergiejem Radczenką oraz Denisem Załęckim. W czerwcu natomiast stanie przed wielkim wyzwaniem i zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim.

Trener Raubo o Szpilce

W boksie natomiast stoczył 29 walk i zwyciężył 24 z nich. Największą walkę stoczył z Deontay Wilderem w 2017 roku, kiedy to przez KO przegrał w starciu o mistrzowski pas WBC. Od tamtego momentu jego bilans to trzy wygrane i trzy porażki.

Po ostatnim nokaucie z rąk Łukasza Różańskiego postanowił odejść z boksu i zmienił dyscyplinę. Trener Zbigniew Raubo w rozmowie z fansportu.pl przyznał jednak, że jego zdaniem kariera pięściarza z Wieliczki powinna być poprowadzona w inny sposób.

– Oczywiście, Arturze pozdrawiam. Jest to wielkie wyzwanie na Narodowym z Mariuszem Pudzianowskim. No jest to naprawdę wyjątkowe widowisko sportowe. Tak, naprawdę spełnienie marzeń kogoś, kto chciał być mistrzem świata w boskie… To nie jest sarkazm. To jest moje zdanie. Czy to jest spełnienie marzeń kogoś, kto chciał być mistrzem świata?

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.