FAME MMA

Trener Marcina Wrzoska pod wrażeniem „Don Kasjo” po walce na FAME 12: „Zaimponował mi też tym, że jest tak…”

Trener Marcina Wrzoska z uznaniem wypowiedział się o Kasjuszu Życińskim, który zwyciężył pojedynek bokserski z byłym mistrzem KSW.

Na gali FAME 12 doszło do pięściarskiego starcia „Don Kasjo” vs „Polish Zombie”. Po pełnym dystansie sędziowie byli jednomyślni. W górę powędrowała ręka Kasjusza Życińskiego, jednak werdykt według wielu był kontrowersyjny i wygrać powinien Wrzosek.

Starcie było wyrównane, jednak sędziowie punktowali – 60-53, 59-55, 58-56. Punktacja pierwszego z arbitrów była ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich. Między innymi Maciej Kawulski, który zwolnił Wrzoska z KSW, przyznał że według niego wygrać powinien „Polish Zombie”.

Sam fighter był wściekły po takim werdykcie i zapowiedział złożenie protestu. Po porażce został wyrzucony z największej polskiej organizacji MMA i aktualnie nie ma kontraktu z żadną federacją.

Prezes FEN zaprosił już Wrzoska na rozmowy i przyznał, że jest zainteresowany jego starciem z mistrzem Mateuszem Rębeckim.

Głos w sprawie pojedynku zabrał trener Wrzoska, który rozmawiał z kanałem „Koloseum”. Bartłomiej Samul przyznał, że nie zgadza się z decyzją sędziów i uważa, że „Polish Zombie” wygrał 4 z 6 rund. Przyznał jednak, że Kasjusz Życiński zrobił na nim wrażenie.

Sprawdź!  (VIDEO) Trener Okniński potwierdza kolejny debiut we freakach! "Będzie leżał, będzie bity, będzie płakał! Jesteś w strachu!"

Nie mam nic do Kasjusza Życińskiego. Bardzo też go szanuję za osiągnięcia sportowe. On kocha boks. Nie mam nic do niego, jako do osoby. Zaimponował mi też tym, że jest tak przygotowany kondycyjnie i mentalnie.

Byłem zdumiony, że po kilku mocnych ciosach Marcina, Kasjusz nawet nie drgnął. Doceniam go, że ma mental do tego sportu. On poważnie podszedł do walki z Marcinem. Sumiennie się przygotował i obaj z Wrzoskiem dali bardzo dobrą walkę w boksie.

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.