UFC

Trener Charlesa Oliveiry wskazał rywala! „W TOP 5 tylko on ma sens”

Trener Charlesa Oliveiry, Diego Lima, wypowiedział się na temat kolejnej walki swojego podopiecznego. Szkoleniowiec wskazał, który rywal ma najwięcej sensu dla „do Bronxa”.

Już od jakiegoś czasu o walkę z byłym mistrzem wagi lekkiej UFC upomina się Mateusz Gamrot. Polski fighter ma mocno ograniczone opcje, jeśli chodzi o najbliższego przeciwnika. „Gamer” mógłby w takim pojedynku sprawdzić się na tle przeciwnika, który osiągnął już mistrzowski poziom, a do tego zaprezentować swoje kapitalne BJJ.

Trener Oliveiry wskazał rywala!

Sam „do Bronx” początkowo odrzucał zakusy Gamrota, choć ostatnie doniesienia sugerowały, że panowie mogą się zmierzyć na gali w Kanadzie. Pojawiły się też plotki o Oliveirze w kategorii półśredniej, ale można je wsadzić między bajki.

Wypowiedź jego trenera, Diego Limy, w rozmowie z Canal Encarada jasno sugeruje, że „do Bronxa” wciąż mocno interesuje walka o pas wagi lekkiej. Tę miałaby mu zapewnić jednak nie wygrana z Mateuszem Gamrotem, a jego klubowym kolegą, Dustinem Poirierem.

– Może druga walka z Poirierem? Podoba mi się ten pomysł. Dopiero co walczył o pas, to wielkie nazwisko. Spośród wszystkich walk w Pay-Per-View, jakie stoczył Charles, to starcie z nim wygenerowało największą sprzedaż. Tak więc to świetna walka.

Wierzę, że pokonawszy go, wracamy do wyścigu o pas. Który inny rywal w TOP 5 ma sens? Według mnie – tylko Poirier.

Zdaniem Limy Charles Oliveira może równie dobrze zająć miejsce Armana Tsarukyana w starciu o pas wagi lekkiej. Brazylijczykowi mocno zależy na rewanżu z Makhachevem, z którym przegrał przez duszenie w 2. rundzie. Poiriera z kolei sam poddał blisko 2 lata wcześniej.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.