MMA

Trener Andrzej Kościelski o freak fightach: „Jak najbardziej trzeba iść w tę stronę, a ja jako pierwszy z trenerów byłem tym, który zaczął pomagać FAME MMA”

Andrzej Kościelski, który jest jednym z najlepszych polskich trenerów, z uznaniem wypowiedział się o Marcinie Najmanie i nazwał go ikoną wśród zawodników.

Kościelski jest uznawany za jednego z najlepszych trenerów w Polsce. 51-latek to utytułowany zapaśnik, główny trener i współtwórca poznańskiego klubu Ankos MMA. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma zawodnikami, którzy odnoszą sukcesy w różnych organizacjach, niejednokrotnie zdobywając mistrzowskie pasy.

ANDRZEJ KOŚCIELSKI O FREAK FIGHTACH

Kościelski w rozmowie z MMA – Bądź na bieżąco przyznał, że w przeciwieństwie do większości osób ze świata sportów walki jest zwolennikiem freak fightów. Trener uważa, że mają one dobry wpływ na MMA:

Freak fighty? Nie przeszkadza mi to w ogóle. Jeśli dzięki temu popularność MMA w Polsce wzrośnie jeszcze bardziej, to ja jestem jak najbardziej za tym. A to wszystko widać po mojej sali, po ilości nowych zawodników, którzy chcą się uczyć, po ilości młodzieży, która chce przez sport się rozwijać. Widać, że jest postęp straszny. Jak najbardziej trzeba iść w tę stronę. A ja jako pierwszy z trenerów byłem tym, który zaczął pomagać FAME MMA, bo dużo sal sportowych i portali sportowych zamknęło się na freaky i nie chciało, żeby na przykład redaktorzy przyjeżdżali i robili wywiady z tymi zawodnikami.

Co ciekawe, również w kwestii Marcina Najmana trener Kościelski zaskoczył, gdyż jako jeden z nielicznych wypowiedział się o nim pozytywnie:

Sprawdź!  Jedna z dwóch legend UFC kolejnym przeciwnikiem Fedora Emelianenko w Bellatorze

Najman to jest ikona, wśród polskich zawodników. Różnie można o nim mówić, ale jakby nie było, to znalazł dobry sposób na zarabianie forsy. Ma dużo fanów, ma dużo przeciwników, ale jak najbardziej sobie radzi. Niech robi sobie, co chce, to jest jego sprawa. Jeżeli dzięki niemu rośnie oglądalność tego sportu, to niech robi to dalej. Tyle – powiedział Kościelski.

W odpowiedzi El Testosteron na swoim Twitterze napisał:

Fajny rzeczowy wywiad. Pozdrawiam trenerze A. Kościelski i do zobaczenia w klatce, gdyż jak rozumiem, to trener będzie odpowiadał za przygotowanie Jóźwiak do walki. Potwierdzam również, byłem w Ankosie dwa razy i to klub na najwyższym poziomie.

Źródło: YouTube

Sprawdź!  Khabib Nurmagomedov przygotuje byłego rywala Jana Błachowicza do powrotu do UFC?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *