UFC

Teixeira o legendarnej polskiej sile: „Musisz szanować moc w jego uderzeniach. Poczułeś jego pięści, poczułeś tę moc i…”

Już ostatnie dni dzielą nas od pojedynku na szczycie kategorii półciężkiej, w którym zmierzą się mistrz Jan Błachowicz i pretendent Glover Teixeira.

„Cieszyński Książę” po raz drugi w karierze stanie do obrony mistrzowskiego pasa. Tym razem zmierzy się z weteranem, dla którego będzie to ostatnia szansa na zdobycie tytułu. Brazylijczyk to doświadczony zawodnik, który może okazać się trudniejszym rywalem, niż ostatni przeciwnicy Błachowicza.

Teixeira jest wyjątkowo wytrzymały, świetnie przygotowany kondycyjnie i przede wszystkim bardzo niebezpieczny w parterze. W tej płaszczyźnie może sprawić sporo problemów, gdyż ma na swoim koncie najwięcej poddań w dywizji półciężkiej.

W ostatnim wywiadzie dla RT MMA został zapytany co myśli o umiejętnościach parterowych Błachowicza i czy są one nieco niedocenianie. Brazylijczyk nie zastanawiając się, odpowiedział:

– [Tranksrypcja lowking.pl] Nie w moich oczach. Harowałem jak zły, przygotowując się pod jiu-jitsu Jana. Wiem, jak silny jest. Nie martwię się tym jednak. Mam najwięcej poddań w UFC. Moje jiu-jitsu jest pod MMA, jak zawsze powtarzam. Ale tak, jest wszechstronnym zawodnikiem. Dlatego jest mistrzem. Nie przejmuję się tym jednak, choć szanuję – przyznał Teixeira.

Sprawdź!  Krzysztof Jotko świeżo po wygranej na UFC Vegas 38: "Potrafię intensywnie napierać od pierwszej do ostatniej sekundy walki."

Brazylijczyk przyznał, że Błachowicz posiada również dużą siłę, której nie można zlekceważyć. Przekonał się o tym m.in. Dominick Reyes. Po znokautowaniu Amerykanina „Cieszyński Książę” zdobył pas. „Legendarną polską siłę” poznał również ostatni przeciwnik Jana:

Musisz szanować moc w jego uderzeniach i to właśnie widoczne było u Adesanyi. Nie możesz po prostu na niego ruszyć. Poczułeś jego pięści, poczułeś tę moc i… Adesanya nie chciał zaryzykować. Nie chciał ryzykować nokautu, jak to przydarzyło mu się z innym gościem w wadze średniej – przyznał Glover.

Krzyczałem wtedy do niego, żeby obalał. „Parter! Obal go!”. Kibicowałem mu w tamtej walce – dodał.

Plan transmisji UFC 267

  • Karta wstępna rozpocznie się około 16:30
    – na karcie wstępnej walka Michała Oleksiejczuka z Shamilem Gamzatovem
  • Karta główna rozpocznie się około 20:00
    – na karcie głównej walka Marcina Tybury z Alexandrem Volkovem
    – pojedynek Jana Błachowicza z Teixeirą około 22:45

Oglądaj UFC 267 <

Jan Błachowicz w gotowości przed UFC 267! Zapowiedź walki z niebezpiecznym Gloverem Teixeirą

Gala na żywo będzie transmitowana w STS TV. Jeśli nie masz jeszcze konta, wystarczy się zarejestrować tutaj.

Sprawdź!  Zmobilizowany Mateusz Gamrot zaskoczy wszystkich? "Nie taki Arman straszny!"

Źródło: Lowking.pl

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.