KSW

Szpilka vs. Pudzianowski jeszcze w tym roku?! Były pięściarz zdradza termin! „Jaram się strasznie”

Były pięściarz, a obecnie zawodnik KSW Artur Szpilka potwierdził zainteresowanie hitowym zestawieniem. „Szpila” jest więcej niż chętny na walkę z Mariuszem Pudzianowskim!

Artur Szpilka do okrągłej klatki miał powrócić już w najbliższy weekend na gali KSW 78. Planowanym rywalem urodzonego w Wieliczce fightera był utytułowany kick-bokser, Arkadiusz Wrzosek, który ma za sobą jedną walkę w MMA i wygraną przed czasem nad Tomaszem Sararą.

Niestety ten pojedynek dość szybko trzeba było zastąpić innym zestawieniem. „Szpila” musiał poddać się operacji w związku z poważnym problemem z plecami, a współwłaściciele KSW zadecydowali o przesunięciu kolejnego występu Wrzoska na pierwszą galę w Czechach.

Ubiegły rok kalendarzowy zakończyło hitowe wydarzenie KSW 77, gdzie w main evencie spotkały się dwie legendy: Mariusz Pudzianowski oraz Mamed Khalidov. Urodzony w Czeczenii zawodnik bardzo szybko poradził sobie z o wiele cięższym Pudzianem, przerywając jego znakomitą passę kolejnych zwycięstw. Po tym pojawiło się pytanie: co dalej? Szybko rozwiał je Martin Lewandowski, który wymienił dwóch potencjalnych oponentów: mistrza królewskiej kategorii wagowej Phila de Friesa oraz Artura Szpilkę.

Sprawdź!  Marcin Wrzosek odpowiada na ostrą wypowiedź Martina Lewandowskiego!

Oglądaj KSW 78 na żywo!

Wszystkie gale organizacji KSW obejrzysz wyłącznie na platformie Viaplay. Serwis oferuje dostęp nie tylko do wydarzenia na żywo ale również możliwość odtworzenia poprzednich eventów.

Miesięczny koszt subskrypcji to 34 zł. W tej cenie poza galami KSW otrzymamy również inne wydarzenia sportowe, w tym angielską Premier League czy też dostęp do wielu filmów i seriali.

-> WYKUP DOSTĘP DO KSW 78

„Szpila” zmierzy się z Pudzianem w tym roku?!

Były pięściarz gościł ostatnio w programie Klatka po klatce, gdzie udzielił wywiadu Arturowi Mazurowi. Szpilka zdradził dziennikarzowi, że jest chętny na przyjęcia walki z byłym strongmanem! Wspomniał też czasy, gdy obaj spotykali się na matach w klubie WCA.

Nie chciałbym za dużo rozwodzić się na temat samej walki, ale oczywiście Mariusz jest wielkim sportowym wyzwaniem. Przede wszystkim Mariusz trenuje już MMA 13 lat i jest to zawodnik wagi ciężkiej.

– Byłem kilkukrotnie z nim między linami. Wiadomo, to nie było pełne MMA, to był kickboxing, boks. MMA też, ale takie na początki, gdy jeszcze nie trenowałem. I teraz jak wywołałeś temat do tablicy, coś jest na rzeczy.

„Szpila” dodał też, że nie będzie porywał się na ta wymagającego rywala nie będąc w pełni zdrowym. Przy okazji wyjawił też, że taka walka może się odbyć już w drugim kwartale 2023 roku!

Sprawdź!  Pudzianowski nie chce walki o pas? De Fries komentuje i typuje starcie z Mamedem: "Po co ma wychodzić do trudnych walk? Może toczyć łatwe za te same pieniądze"

Dla mnie najważniejsze w tej walce jest zdrowie. Nie wychodzę tam, żeby sobie wyjść. Jeżeli coś będzie nie tak, to na pewno nie zrobimy walki w tym momencie. Jaram się strasznie! Dobrze wiem, jakie będą moje atuty. Wiem też, jakie będą atuty przeciwnika.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.