UFC

Szansa dla Błachowicza? Ankalaev o rywalu na pierwszą obronę pasa UFC

Magomed Ankalaev zabrał głos na temat kolejnego pojedynku w oktagonie. Dagestański champion kategorii półciężkiej jest chętny na rewanże, co otwiera drogę do title shota Janowi Błachowiczowi.

Magomed Ankalaev wystąpił w walce wieczoru minionej gali UFC 313, gdzie zmierzył się z Alexem Pereirą. Serwujący nokauty Brazylijczyk miał wykoleić Dagestańczyka, który od czternastu pojedynków w oktagonie pozostawał niepokonany.

Pereira w ostatnich latach wyrósł na bodaj największą gwiazdę UFC. Fani liczyli na kolejny spektakularny nokaut, lecz takiego nie uświadczyliśmy. „Poatan” był cieniem samego siebie i nie potrafił zagrozić pretendentowi. Po pełnych 25 minutach Magomed Ankalaev wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Magomed Ankalaev nie wyklucza rewanżu Janem Błachowiczem

Naturalnie jedno z pierwszych pytań, które nasuwa się na myśl po UFC 313 brzmi: kto będzie rywalem nowego mistrza w pierwszej obronie? Dla wielu logicznym wydaje się być rewanż z Alexem Pereirą. Jeszcze przed ich pojedynkiem, pytany o niego, Jan Błachowicz mówił, że po swojej wygranej na pewno mistrz znajdzie się na jego celowniku.

Sprawdź!  (VIDEO) "Lwica" urządza masakrę! Amanda Nunes ponownie podwójną mistrzynią!

Chęć wyraził też Jiri Prochazka, ale Ankalaev obśmiał wyzwanie Czecha. Inaczej jednak ma się sprawa w kontekście poprzedniej dwójki:

Jeśli Alex Pereira i UFC będą chcieli rewanżu to to zrobimy, chociaż są też inni zawodnicy. Chcę zamknąć temat z Janem Błachowiczem, mamy niezałatwione sprawy – powiedział w rozmowie z Sport 24.

Najpierw muszę tutaj wszystko załatwić, a potem możemy myśleć o potencjalnych walkach w kategorii ciężkiej. Interesują mnie te dwa rewanże – dodał mistrz UFC.

Ankalaev i Błachowicz mierzyli się ze sobą w grudniu 2022 roku. Polak wówczas mocno okopał nogi Dagestańczyka, któremu jednak udało się przetrwać kryzys, obalić Janka i doprowadzić do remisu.

„Cieszyński Książę” już niebawem powróci do klatki po dłuższej przerwie. W co-main evencie gali w Londynie zmierzy się z Carlosem Ulbergiem. Walkę tę obstawicie u bukmachera Fortuna. Nowi użytkownicy otrzymają na start darmowe 30 zł za depozyt i rejestrację oraz zakład bez ryzyka do 100 zł.

TYPKURSYBUKMACHER
Jan Błachowicz wygra walkę2.30Fortuna
Carlos Ulberg wygra walkę1.62Fortuna

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.