UFC

Świetne zachowanie Jailtona Almeidy z UFC. Spełnił marzenie chorego zawodnika! [WIDEO]

Jailton Almeida, zawodnik wagi ciężkiej UFC, w miniony weekend przegrał na charytatywnej gali MMA. Brazylijczyk spełnił marzenie chorującego na zespół Downa zawodnika.

„Malhadinho” bardzo prężnie wspina się po kolejnych szczebelkach rankingu królewskiej kategorii wagowej w UFC. Brazylijczyk od debiutu przed dwoma laty zanotował serię 6. kolejnych zwycięstw. Almeida zaprezentował szeroką gamę umiejętności kończąc 5. kolejnych oponentów: dwóch z nich znokautował, a trzech przegrał. To wszystko składa się na 7. lokatę w TOP 15 wagi ciężkiej.

Jailton w zawodowym MMA nie przegrał żadnego z ostatnich 15. pojedynków. W miniony weekend jednak zdecydował się odklepać, gdy wystąpił w oktagonie podczas Demo Fight 18.

Popularny „Malhadinho” wziął udział w starciu charytatywnym z Alvaro Borgesem – zawodnikiem, który choruje na zespół Downa. Przeciwnik fightera UFC trzymał dystans i wykonał nawet próbę obrotówki, choć nieudaną.

Ostatecznie Borges ściągnął Jailtona Almeidę na matę po czym założył trójkąt nogami i poddał „Malhadinho” dźwignią na rękę. Nagranie z pojedynku znajdziecie poniżej.

Jailton Almeida już wkrótce powróci do oktagonu. Na gali UFC 299 zmierzy się z Curtisem Blaydesem, a zwycięzca na pewno przybliży się do walki o mistrzostwo wagi ciężkiej.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.