KSW

Surdyn sprawił niespodziankę! Zdominował Erzanukaeva na KSW 95

W kolejnej walce KSW 95 zobaczyliśmy powrót Shamada Erzanukaeva. Młody fighter zmierzył się z doświadczonym Patrykiem Surdynem.

Shamad Erzanukaev to zawodnik, który szybko rozpalił nadzieje polskich kibiców na to, że może stać się nową gwiazdą KSW. Fighter zadebiutował na gali z walką Khalidov vs. Soldić, gdzie wygrał przez decyzję. Rok później powrócił i ponownie wystąpił na wydarzeniu, które zamykał Mamed. Erzanukaev poddał na nim McNally’ego i… znikł z radarów. Sporo mówiło się o jego wyjeździe za Ocean, jednak ostatecznie zdecydował pozostać się w polskiej organizacji.

Podczas KSW 95 czekało na niego nie lada wyzwanie. Patryk Surdyn to ósmy zawodnik rankingu dywizji koguciej, który ma niemal 7 razy większe doświadczenie w zawodowym MMA od Shamada. Niestety niespełna 30-letni fighter w ostatnich 2. pojedynkach musiał uznać wyższość Martinsa i Szkaradka. Jak zaś zakończyła się walka z Erzanukaevem?

KSW 95: Surdyn vs. Erzanukaev

RUNDA 1

Surdyn szukał szybkich strzałów, a Erzanukaev pojedynczych uderzeń. Posłał kopnięcie na łydkę, ale Surdyn trafił go prawym, po którym Shamad poleciał na deski. Patryk posyłał uderzenia z góry, Erzanukaev uciekł pod siatkę, skąd wrócił do stójki. Silny Surdyn kontrolował rywala w klinczu i wybronił próbę obalenia. Erzanukaev szukał kolan i krótkich łokci, ale ciasno trzymał go rywal.

Sprawdź!  Akop Szostak opowiedział o trudnej młodości. "Lałem wszystkich po kolei. Nazywali mnie "Rumunem". Nie znosiłem tego przezwiska."

RUNDA 2

Surdyn szybko skrócił dystans i przeszedł do klinczu, w którym okazał się silniejszy od Erzanukaeva. Surdyn szukał sprowadzenia, Shamad postraszył go gilotyną, a przy kolejnej próbie wskoczył mu za plecy. Popełnił błąd i sam znalazł się z Surdynem „w plecaku”! Erzanukaev szukał poddania, ale Surdyn przeważał siłowo i w częstotliwości uderzeń.

RUNDA 3

Surdyn szybko zaczął od pressingu na zmęczonego Erzanukaeva. Patryk zagonił go na siatkę, skąd Shamad straszył go pojedynczymi ciosami. W końcu zaliczył udane sprowadzenie, ale Surdyn wypracował powrót na nogi i to on zaliczył obalenie! Erzanukaev kompletnie bez sił, przysnął w proteście na cios Surdyna i dał się złapać w duszenie… z którego uciekł! Sam zajął plecy i to on zaczął pracować nad skończeniem Patryka.

Wynik walki: Erzanukaev wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.