UFC

Strickland odpowiada Błachowiczowi w sprawie wojny! „Niemcy potrzebowali 35 dni na przejęcie Polski. Polska istnieje jedynie…”

Sean Strickland po kilku dniach postanowił skomentować ostatnią odpowiedź byłego mistrza UFC Jana Błachowicza, którego słowa zyskały duże poparcie Internautów z całego świata.

Od 24 lutego Ukraina broni się przed agresją rosyjskich wojsk. Na polecenie Władimira Putina bombardowane są kolejne miasta. Okupanci obrali za cel budynki mieszkalne, szpitale i zabijają cywilów. W wyniku wojny zginęło kilkadziesiąt dzieci, całe rodziny, a niedawno Rosjanie zastrzelili mera Hostomela, który akurat rozdawał ludziom żywność i leki.

Głos w sprawie wojny zabrało wielu sportowców. Znaczna większość jednoczy się z Ukrainą, a także apeluje do kibiców o przekazanie pomocy i wsparcie m.in. uciekinierów, wśród których znajdują się głównie kobiety i dzieci. Niektórzy jednak mają mocno kontrowersyjne opinie na temat wojny, przez co tracą kibiców.

Oficjalnie atak na Ukrainę poparł m.in. Aleksander Powietkin oraz jeden z najpopularniejszych fighterów w historii Rosji Alexander Shlemenko. Kontrowersyjny wpis zamieścił na swoim Twitterze także zawodnik UFC Sean Strickland, który uznał, że Ukraina powinna dosłownie paść na kolana przed Rosją.

– Ukraina powinna paść na kolana i zostać Rosją… Wiem, że jest do dupy i tak, możecie wygrać… Ale czy naprawdę chcecie zostać nowym Afganistanem na następne 30 lat? Nie twierdzę, że to w porządku, ale to, co ciężko przełknąć wyjdzie na dobre.

W odpowiedzi były mistrz UFC Jan Błachowicz upomniał zawodnika i w komentarzu pod jego wpisem przekazał:

Sprawdź!  Sean O'Malley mógł nie wystąpić na UFC 269! "Nie mogłem odpuścić!"

– Zrobiłbyś to? Łatwo jest oddać komuś nieswoją niepodległość… Historia Europy Wschodniej jest pełna walk i cierpienia. Ukraina, jako kraj i jako naród, wiele przetrwała. Ich opór jest zrozumiały i godny podziwu. Wolność!

Słowa Polaka poparło wielu Internautów, którzy przy okazji skrytykowali Amerykanin. Wczoraj Strickland postanowił odpowiedzieć i nadal nie zmienił zdania w sprawie wojny na Ukrainie. Jest przeciwko atakowi Rosjan, jednak uważa, że Ukraina powinna się poddać:

– Niemcy potrzebowali 35 dni na przejęcie Polski. Polska istnieje jedynie z powodu II wojny światowej. Polska nie jest Ukrainą. Dzieci ich dzieci za 5 lat będą żyć na ukraińskich gruzach pod rosyjską flagą. Taka jest cena. Sankcje na Rosję to sankcje na Ukrainę.

– Ostatnia rzecz, jaka powiem w tym temacie. Zapamiętaj moje słowa, to co powiedziałem, stanie się rzeczywistością. Powiedz ludziom, żeby walczyli, żeby się męczyli. Dzieci ich dzieci będą żyć w biedzie i ruinie pod rosyjską flagą. Takie są realia. Bolesna prawda, wiem.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Prochazka z uznaniem o Błachowiczu: "Poza mną jest najgroźniejszym zawodnikiem kategorii półciężkiej"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.