GROMDA

Stanowcze słowa Mateusza Borka! „Nie chce być kojarzony z PunchDownem! U nas każdy zawodnik musi…”

Już w ten piątek odbędzie się gala GROMDA 7, czyli walki na gołe pięści. Walką wieczoru będzie pojedynek Bartłomieja „Balboa” Domalika z Dawidem „Maximusem” Żółtaszkiem. Oprócz tego na kibiców czeka ośmioosobowy turniej oraz dwa super-fighty.

Po ostatniej tragedii na gali PunchDown w sieci pojawiło się wiele komentarzy, gdzie zaczęto porównywać organizację Mateusza Borka i Mariusza Grabowskiego do wyżej wspomnianego PunchDownu.

Jak zauważa dziennikarz Maciej Turski – nie powinno się porównywać w żaden sposób sportów walki do PunchDown. – „specyfika uderzenia, jeżeli chodzi o otwarte dłonie, kiedy organizm jest cały spięty to jest zupełnie co innego. Nie łączmy tego ze sportami walki”.

Mateusz Borek w zapowiedzi przed turniejem GROMDA 7 przedstawił natomiast, jak wygląda cała procedura rekrutacji zawodników zaznaczając, że ci muszą przed każdą galą dostarczyć wymagane badania.

Zaczęło się od tego, że powstało kilka tekstów, gdzie wszyscy ci, którzy organizują niestandardowe gale, czy pięściarskie, czy MMA zostali wrzuceni do jednego worka. No przepraszam bardzo, ale ja nie chce być kojarzony z PunchDownem i mnie nie interesuje ich procedura badań, traktowania zawodników, obecności karetki. Tak jak nie interesują mnie inne organizacje.” – zaznaczył na początku.

Sprawdź!  "Łapa" w półfinale GROMDA 9! Znokautował "Kowala" w pierwszej rundzie!

Dodając – „U nas każdy zawodnik musi dostarczyć takie wyniki badań, jak przy okazji walk bokserskich, walk MMA. Jest lekarz. Powiem Wam więcej. W tej chwili doktor Kuba Chycki, który przyjeżdża na nasze gale zrobił specjalny kurs w Stanach Zjednoczonych i chcemy to prowadzić pierwszy raz na GROMDZIE. Wiesz Artur (przyp. red. Artur Szpilka) jaka jest reakcja zawodnika po nokaucie. Ktoś się go pyta okej? No okej. Chociaż nie za bardzo wie co mówi. W myśl tych procedur, które są w Ameryce – „Powiedz gdzie mieszkasz”, „Jak ma na imię Twoją żona”, „Policz od 6 do zera”, „Czy masz dzieci czy nie” i będziemy chcieli to wprowadzić, żeby to było komplementarne w stosunku do tych standardowych badań i traktowania zawodnika po walce.”

„Wyciągamy z każdej gali wnioski. Dzisiaj mamy sędziów na wysokim poziomie, którzy potrafią reagować, czytają walkę i wiedzą kiedy jest ten moment, że jeszcze te emocje można ludziom przedłużyć, a kiedy należy powiedzieć stop i nie dopuścić do dalszej walki.” – zakończył.

Sprawdź!  Znamy wszystkie zestawienia gali GROMDA 7! Sprawdź kto z kim zawalczy

Gala GROMDA 7 odbędzie się już w ten piątek tj. 10 grudnia 2021 roku. Początek o godzinie 20:00. Dostęp do transmisji wykupisz tutaj – w cenie od 24,99 zł!

-> GROMDA 7: KUP DOSTĘP PPV

ZOBACZ: Kto walczy na GROMDA 7? Lista zawodników

Transmisja gali GROMDA 7 odbędzie się w systemie PPV.

  • Wydarzenie: GROMDA 7
  • Data: 10 grudnia 2021 r.
  • Lokalizacja: Pionki
  • Transmisja: PPV – tutaj
  • Liczba walk: 10
  • Walka wieczoru: „Balboa” vs „Maximus”

Szymon

Interesuje się motoryzacją, podróżami, ale przede wszystkim sportami walki, z którymi jestem związany od najmłodszych lat. Już jako dziecko uczęszczałem na treningi boksu, następnie próbowałem swoich sił w MMA, jednak przez kontuzję kolana nie mogłem poświęcić się tej dyscyplinie w stu procentach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.