UFC

Rose Namajunas vs. Weili Zhang 2 na UFC 268 w Nowym Jorku

Już na początku listopada odbędzie się UFC 258, gdzie organizacja zaplanowała wiele ciekawych pojedynków. Ultimate Fighting Championship ogłosiło, że podczas tego wydarzenia dojdzie do rewanżowego boju na szczycie wagi koguciej pomiędzy obecną mistrzynią Rose Namajunas a Weili Zhang.

Do ich pierwszego starcia doszło w kwietniu tego roku na UFC 261 doszło do pojedynku na szczycie wagi słomkowej kobiet, gdzie Rose Namajunas w świetnym stylu powróciła na tron w tej kategorii wagowej pokonując przez KO w 1. rundzie Weili Zhang.

Rose Namajunas vs. Weili Zhang na UFC 268

Weili Zhang z UFC współpracuje od 2018 roku i przez ten czas stoczyła już 6 pojedynków. Na UFC on ESPN+ 15 wygrała przez TKO Jessicę Andrade zostając czempionką w dywizji słomkowej. Swój tytuł obroniła podczas UFC 248, gdzie po fantastycznej i wyrównanej batalii wypunktowała naszą rodaczkę Joannę Jędrzejczyk. Przegrana z Namajunas przerwała jej fantastyczną serię 21 zwycięstw

Rose Namajunas jest znana polskiej z publiczności z walk z Karoliną Kowalkiewicz i Joanną Jędrzejczyk. W UFC występuje już od 2014 roku. 4 lata temu podczas UFC 217 nieoczekiwanie pokonała przez TKO wspomnianą już Joannę Jędrzejczyk odbierając jej tytuł w dywizji do 52 kilogramów. Do ich rewanżu doszło na UFC 223, gdzie tym znów zwyciężyła Amerykanka. Na UFC 237, gdzie została znokautowana slamem zapaśniczym przez Jessicę Andrade tracąc swoje trofeum. Na UFC 261 zrewanżowała się Brazylijce wygrywając z nią na punkty.

Gala UFC 268 odbędzie się 6 listopada w Nowym Jorku.

Sprawdź!  Zawodnik Bellatora spoliczkowany na UFC 268! Michael Bisping: "Dostał jak dzi*ka..."

źródło: Twitter

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.