KSW

Rekordowe pieniądze za walkę legend! Wiemy, ile Pudzianowski i Mamed zarobili na KSW 77

Wiemy, ile legendy KSW zarobiły za sobotni main event, który niestety nie sprostał oczekiwaniom kibiców. Duża część fanów jest zawiedziona takim starciem.

Dla Mameda Khalidova było to łatwe zwycięstwo. Mariusz Pudzianowski nie stanowił zagrożenia i został rozbity już w pierwszej odsłonie. Cały pojedynek trwał zaledwie dwie minuty, a kibice liczyli na znacznie większe emocje. Sam były strongman przyznał po walce, że jest mocno niezadowolony ze swojego występu.

Ogromne pieniądze za walkę legend KSW

Nie jest tajemnicą, że Mamed Khalidov i Mariusz Pudzianowski to dwaj najlepiej zarabiający zawodnicy KSW. Mają ogromną liczbę fanów, których zawsze przyciągają na trybuny i przed ekrany. Co ciekawe dla byłego mistrza to już kolejne rekordowe starcie pod względem zarobków.

Najpierw tytuł najdroższej walki należał do zestawienia Mameda z Michałem Materlą. Następnie w grudniu ubiegłego roku doszło do pojedynki pomiędzy Khalidovem i Roberto Soldiciem o mistrzowski tytuł kategorii średniej. Wówczas pobity miał zostać rekord organizacji, a Martin Lewandowski w jednym z wywiadów przyznał:

– Na ich zarobki wydamy łącznie kilka milionów złotych. To nie tylko najdroższa walka w historii KSW, ale myślę, że i w historii europejskiego MMA. To naturalny proces, bo Mamed zarabia znacznie lepiej niż w 2015 roku, a Soldić zanotował w KSW już sześć efektownych zwycięstw.

Teraz kwota za walkę legend była jeszcze większa. Szef KSW w rozmowie z Super Expressem nie ma wątpliwości, że to najdroższe starcie w Europie – Mogę tylko potwierdzić, że jest to na pewno najdroższa walka w historii europejskiego MMA.

Jak dowiedzieli się dziennikarze Super Expressu, w sumie zarobki obu zawodników przekroczyły 3 miliony złotych.

Sprawdź!  Okniński o potężnych lowkickach Pudzianowskiego: "Kopnięciem rozwalił mi kolano. Do dziś nie mogę zginać i wyprostować nogi"

Jesteśmy w Viaplay, co oczywiście jest dla nas bardzo korzystne, ale zasady wynagradzania zawodników są przez to inne. UFC płaci im określony procent wpływów z pay-per-view, więc na to wynagrodzenie zrzucają się de facto też widzowie. W naszym przypadku federacja KSW pokrywa te gaże w stu procentach – dodał Lewandowski.

Źródło: Super Express

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.