UFC

Rękawic nie zdjął, ale… Dustin Poirier zabrał głos na temat przyszłości! (VIDEO)

Dustin Poirier na świeżo zakończonej gali UFC 302 przegrał z Islamem Makhachevem. Po walce wszyscy zastanawiali się, czy faktycznie „Diament” zakończy karierę?

Pojedynek Makhacehva z Poirierem był walką wieczoru minionej gali UFC 302. Treningi Amerykanina z Mateuszem Gamrotem faktycznie się opłaciły, gdyż naprawdę nieźle wyglądał pod kątem defensywy zapaśniczej. Dustin robił co mógł, ale ostatecznie jednak przegrał przez duszenie w 5. rundzie.

Dustin Poirier zakończył karierę (?)

„The Diamond” po walce w rozmowie z Joe Roganem oddał cesarzowi co cesarskie:

Cóż, jest mistrzem. Myślałem, że mu uciekam, ale za każdym razem wracał. Myślę, że zrobiłem świetną pracę z obroną obaleń. Wspólnie z Gamrotem przez 6 tygodni pracowałem nad powrotem na nogi, nie oddawaniem pozycji.

Przed UFC 302 sporo mówiło się o ewentualnym zakończeniu kariery przez Dustina Poiriera, nawet z pasem wagi lekkiej. Amerykanin ma na koncie 40 zawodowych występów i była to jego trzecia próba sięgnięcia po pełnoprawny pas mistrzowski UFC.

Wiem, że mógłbym mierzyć się z najlepszymi. Ale jeśli wejdę raz jeszcze to oktagonu, to po co to robię? Dla samej bójki? Robiłem to już 50 razy. Mam w domu małą dziewczynkę, którą bardzo kocham… Zobaczę, ale naprawdę myślę, że to moja ostatnia walka, Joe.

Poirier dodał też, że nie jest w 100% pewien co do podjętej decyzji. Na wszelki wypadek jednak podziękował najbliższym. „Diament” do UFC dołączył w 2011 roku z rekordem 7-1. Łącznie stoczył 31 pojedynków w oktagonie, z których wygrywał w dwudziestu dwóch (15 przed czasem). Dustin Poirier mierzył się między innymi z Khabibem Nurmagomedovem, czy Conorem McGregorem.

Sprawdź!  Rębecki chce co-main eventu w UFC Apex! Zdradził, ilu przeciwników odmówiło mu walki

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.