Babilon MMABellator MMAFENKSWUFC

Ranking polskich zawodników MMA. Niedzielski nowym liderem w wadze piórkowej. Awans Różańskiego, Pudzianowskiego i Bekus

Przedstawiamy Wam pierwszą aktualizację naszego rankingu polskich zawodników MMA w 2022 roku. Tym razem doszło do wielu zmian. Piotr Niedzielski już po pierwszym boju w wadze piórkowej zajmuje on pierwsze miejsce w wadze do 66 kilogramów. Mariusz Pudzianowski na KSW 70 brutalnie znokautował Michała Materlę dzięki czemu awansował w rankingu dywizji ciężkiej.

KRYTERIA i ZASADY WEDŁUG KTÓRYCH JEST TWORZONY RANKING NAJLEPSZYCH POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

  1. Ranking obejmuje zawodników i zawodniczki, którzy w przeciągu roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek
  2. Będzie on aktualizowany raz w miesiącu.
  3. Najważniejszym kryterium oceny jest ostatni stoczony pojedynek, ale do pełnej oceny bierzemy pod uwagę pięć ostatnich pojedynków.
  4. Poza samymi zwycięstwami liczy się jakość zawodników oraz to w jakiej organizacji toczonej są walki.
  5. Jeżeli  zawodnik posiada pas mistrzowski danej organizacji jest to brane pod uwagę.
  6. To w jakiej wadze przypisany jest przypisany dany zawodnik określa to w jakiej kategorii stoczył ostatnią walkę. Jeżeli jest to limit umowny to liczy się ostatnie starcie w pełnym limicie wagowy.
  7. Jeżeli mistrz danej kategorii posiadając pas toczy pojedynek w innej dywizji to nadal zaliczany jest do tej wagi w której posiada trofeum, jednak jak zdecyduje się na zwakowanie pasa to to działa wtedy zasada z punktu 6.
  8. Podczas oceny nie bierzemy pod uwagę stylu w jakim jest wygrany pojedynek.
Sprawdź!  (VIDEO) Okniński o walce wieczoru KSW 70: "Idą w freak fighty. Pudzianowski vs Materla to jest freak fight"

Aktualizacja rankingu polskich zawodników MMA

Waga piórkowa:

Piotr Niedzielski po pokonaniu Pedro Carvalho na Bellatora 280 debiutuje w tym rankingu i od razu zostaje liderem, przez co z rankingu wypada Adam Soldaev.

Waga lekka:

Z powodu zmiany dywizji z rankingu wypada Piotr Niedzielski, przez co zawodnicy z miejsc od 9 do 10 przesuwają się o jedną pozycję. Ostatnią lokatę obejmuje Maciej Kazieczko.

Waga średnia:

Z powodu zmiany dywizji z rankingu wypadają Michał Materla i Bartosz Leśko. Zawodnicy z miejsc o 7 do 10 przesuwają się o jedno miejsce. A na pozycję 9 i 10 wchodzą Piotr Wawrzyniak i Damian Janikowski.

Waga półciężka:

Bartosz Leśko po pokonaniu Damiana Piwowarczyka wskakuje na miejsce numer 10. Rafał Kijańczuk po przegranej z Ivanem Erslanem wypada z rankingu. Maciej Różański  na Bellator 281 wypunktował Lee Chadwicka  dzięki czemu awansuje na miejsce nr 4 wyprzedzając Tomasza Narkuna.

Waga ciężka:

Mariusz Pudzianowski po znokautowaniu Michała Materli awansuje na miejsce numer 6.  Daniel Omielańczuk po porażce z Ricardo Praselem spada na miejsce numer 3.

P4P

Piotr Niedzielski po wygranej na Bellator 280 zajmuje 10 miejsce przez co z rankingu wypada Daniel Rutkowski.

Sprawdź!  Karolina Kowalkiewicz płakała po ogłoszeniu Joanny Jędrzejczyk! "Tak po prostu..."

P4P Kobiet:

Karolina Wójcik z powodu rocznej nieaktywności wypada z rankingu. Anita Bekus po wygranej na KSW 70 nad Robertą Zuco awansuje na pozycję nr 3, natomiast Katarzyna Sadura spada na 7 miejsce, z powodu przegranej na gali Bellator 280 z Lucie Bertaud. Na 10 pozycję wskakuje Klaudia Syguła.

Poniżej przedstawiamy Wam pełną wersję naszego rankingu.

RANKING POLSKICH ZAWODNIKÓW MMA

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.