Boks

Poważne problemy Krzysztofa Głowackiego: „Już nigdy nie będę mógł w pełni wyprostować, ani zgiąć ręki”

Krzysztof Głowacki w ostatnim wywiadzie przyznał, że ma poważny problem i prawdopodobnie już nigdy jego ręka nie będzie w pełni sprawna. 

Główka łącznie w całej karierze stoczył 34 pojedynki i wygrał 31 razy. Ma na swoim koncie dwukrotnee mistrzostwo świata organizacji WBO w kategorii junior ciężkiej, czyli do 200 funtów. 

Niestety aktualnie ma za sobą serię dwóch porażek. Najpierw po mocno kontrowersyjnej walce z Marisiem Briedisem przegrał przez TKO. A ostatni raz na ringu widzieliśmy go w marcu tego roku. Na gali w Londynie zmierzył się z Lawrencem Okolie o tytuł mistrza świata WBO. Polak został ciężko znokautowany przez faworyzowanego Brytyjczyka.

KRZYSZTOF GŁOWACKI O SWOJEJ KONTUZJI

W połowie lipca pięściarz poddał się operacji lewego łokcia, z którym miał problemy od wielu lat. Aktualnie przechodzi rehabilitację i jak przyznaje, nie będzie już odczuwał bólu. Problemem jest jednak to, że jednocześnie Głowacki nie będzie mógł do końca ani wyprostować, ani zgiąć lewej ręki. 

Pięściarz zaznaczył jednak, że jeśli rehabilitacja przebiegnie bez żadnych problemów, będzie mógł powrócić do treningów.

Sprawdź!  Kamila Wybrańczyk zabrała głos po przegranej Artura Szpilki: "Taki jest sport, po prostu ktoś musi wygrać, ktoś musi przegrać. Jesteśmy zdrowi, Artur jest..."

– Doktor powiedział, że widać, że mój łokieć wiele przeszedł i jest w nim dużo zwyrodnień. Już nigdy nie będę mógł w pełni wyprostować, ani zgiąć ręki, ale najważniejsze jest to, że już nie będzie mnie bolało. Wcześniej było tak, że jak przyjąłem cios na blok, to lewa ręka mi od razu opadała. Teraz w końcu będę mógł przyjąć cios na gardę i wyprowadzić normalny lewy prosty. Wyprost i zgięcie nie są dla mnie ważne. Zostanie to już do końca życia, ale mam tak pokiereszowany łokieć, że musiałbym go chyba wymienić na metalowy – powiedział w rozmowie z portalem TVP Sport. 

Źródło: TVP Sport

Sprawdź!  "Nienawidzę takich walk" - Mateusz Borek krytykuje pojedynek Kamila Szeremety. Wasilewski odpowiada

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *