UFC

Pogromca Donalda Cerrone zostaje nowym rywalem Davida Zawady na UFC Vegas 36

Na początku września odbędzie się UFC Vegas 36. Na tej gali nasz rodak David Zawada miał się zmierzyć Sergeyem Khandozhko, ale ostatecznie Rosjanin wypada z tej walki a nowym rywalem „Sagata” będzie Alex Morono.

David „Sagat” Zawada w latach 2014-2018 był zawodnikiem federacji KSW, gdzie wygrywał z Michałem Michalskim i Maciejem Jewtuszko. W organizacji Ultimate Fighting Championship zadebiutował w 2018 roku i na UFC FN 134 po wyrównanej walce przegrał na punkty z Dannym Robertsem.

W ubiegłym roku na UFC on ESPN+21 poddał faworyzowanego Abubakara Nurmagomedova powracając na ścieżkę zwycięstw. W swoim ostatnim boju na UFC on ABC został pokonany przez Ramazana Emeeva. „Sagat” do tego starcia przygotowuje się w American Top Team u boku takich zawodników jak Krzysztof Jotko czy Santiago Ponzinibbio

Alex Morono rywalem Davida Zawady na UFC Vegas 36

Alex Morono walczy dla Ultimate Fighting Championship od 2016 roku. W swojej karierze większość wygranych walk kończył przed czasem co pokazuje, że nie lubi zostawiać decyzji w rękach sędziów punktowych. W ostatnim czasie miesza on wygrane z porażkami. W swoim poprzednim boju na UFC Vegas 26 pokonał przez TKO weterana Donalda Cerrone

Gala UFC Vegas 36 odbędzie się 4 września w Las Vegas.

Sprawdź!  McGregor zamierza zadawać mordercze ciosy w walce z Poirierem: "Jest martwy, to zwłoki. Zabiję tego gościa"

źródło: Marcel Dorff/ Twitter

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.