UFC

David Zawada powraca i wystąpi na wrześniowej gali UFC

David Zawada po raz ostatni był widziany w klatce UFC kilka miesięcy temu. Marcel Dorff ogłosił, że nasz rodak wystąpi na gali UFC zaplanowanej na 4 września a jego rywalem będzie Sergey Khandozhko.

David „Sagat” Zawada w latach 2014-2018 był zawodnikiem federacji KSW, gdzie wygrywał z Michałem Michalski i Maciejem Jewtuszko. W organizacji Ultimate Fighting Championship zadebiutował w 2018 roku i na UFC FN 134 po wyrównanej walce przegrał na punkty z Dannym Robertsem.

W ubiegłym roku na UFC on ESPN+21 poddał faworyzowanego Abubakara Nurmagomedova powracając na ścieżkę zwycięstw. W swoim ostatnim boju na UFC on ABC został pokonany przez Ramazana Emeeva.

Sergey Khandozhko rywalem Davida Zawady na wrześniowej gali UFC

Jego rywal jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem mieszanych sztuk walki. W swojej karierze stoczył wiele świetnych i widowiskowych pojedynków. Walczył dla takich organizacji jak: M-1 Global, ProFC czy ACB. Od 2019 roku walczy dla Ultimate Fighting Championship. W poprzednim występie na UFC on ESPN+ 21 został wypunktowany przez Rustama Khabilova.

źródło: Twitter

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.